Vítejte na našich stránkách

Události a odborné články

Inšaláh aneb Exotické PM zkušenosti k nezaplacení

Na letošním neformálním setkání, kdy jsme hráli minigolf, jsem byla v týmu s Honzou Hronem ze společnosti, Creditinfo Solutions. Honza dělá v Creditinfu Senior Program Managera, což by asi nikomu z nás nepřišlo zvláštní. Co ale mě přišlo nesmírně zajímavé, je to, na jakých projektech pracuje a hlavně v jakých zemích se projekty odehrávají. A proto vám dnes přinášíme malou exotickou ochutnávku.

Inšaláh, dá-li bůh, vše bude by Jan Hron

Určitě všichni znáte nabídky na pracovním trhu pro nás projektové manažery (a nejen ty). Recruiteři nikdy neopomenou zdůraznit, abychom byli připraveni na práci v mezinárodním týmu, prostředí či kultuře. Výhodou je znalost cizích jazyků avšak jiných jazyků než angličtiny, protože je snad jasné, že bez angličtiny se ani hlásit nemusíme. Není to sice v inzerátech napsáno, ale všem je nám to již známo. Ale co když ty další jazyky jsou arabština, indonézština nebo fársí?

Nějakou zkušenost s multinacionálními týmy a prací s jinými kulturami mám, a tak jsem byl lehce překvapen, proč se mě při pohovoru do společnosti CreditInfo ptají, jestli jsem připraven na dobrodružství a trávení času v zahraničí v méně obvyklých destinacích. A brzy jsem pochopil. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 18. 9. 2017    Rubriky: Příspěvky

Jak jsme hráli minigolf

Kdo se poslední středu v červnu nemohl zúčastnit neformálního setkání členů Komory Projektových Manažerů, přišel hned o několik věcí. Tou první bylo představení novinek z plánů KPM do roku 2020, další bylo hřiště o 18 jamkách minigolfu, které jsme všichni úspěšně zdolali, ale hlavně jste přišli o zajímavé příběhy od kolegů projekťáků.

Neformálního setkání s minigolfem se zúčastnilo 17 členů a 16 si zkusilo i 18 jamkové hřiště Adventure Minigolf Arény v pražské Libni. Než jsme začali boj o nejlepší tým a hráče minigolfu, poslechli jsme si od prezidenta Komory novinky a plány Komory, součástí byla i malá ochutnávka z dokumentu Strategie 2020 Komory Projektových Manažerů. Strategie 2020 se finalizuje a všichni s ní budeme už brzy seznámeni. Po krátké diskuzi a seznámení se s pravidly hry jsme se rozdělili do čtyř týmů a pak už nic nebránilo v odpalování. Všem nám trefování do jamek šlo neskutečně dobře, ale vždycky se najde někdo, kdo je prostě nejlepší. Mezi týmy to byl tým složený z Martina, Lenky, Honzy H. a Honzy K. Na druhém místě se umístil tým s Milanem S., Petrem, Štěpánkou a Michalem a jen o dva údery víc měl tým na třetím místě složený ze Zbyňka, Sylvy, Štěpána a Olivera. Čtvrtou bramborovou medaili pak získala čtveřice Lucka, Vratislav, Milan a Tomáš.

Mezi hráči nás všechny přehrál Martin Klusoň, čestný prezident KPM, který zdolal hřiště 41 údery. Na druhém místě se umístila Lenka Šťavová s 45 údery. A o třetí místo se bojovalo v rozstřelu. Ze čtyř hráčů, kteří nastříleli shodně 46 úderů, se do finále rozstřelu dostal i prezident KPM Zbyněk Šlosar, avšak byl poražen Michalem Korfem. Michal se tedy nakonec radoval z třetího místa. Jen pro porovnání našich výsledků s rekordem hřiště. Byli jsme lepší průměr, protože rekord je 25 úderů na 18 jamek. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 12. 7. 2017    Rubriky: Networking, Různé

Jak vyzrát na kapacitní plánování

Kdo, co, kdy, za jak dlouho i za kolik – to je ve zkratce kapacitní plánování. Kdo chtěl vědět, jaká jsou jeho úskalí, co vše je třeba zohlednit při plánování zdrojů, na co má dopad a co má dopad na něj, byl v úterý 13. června na správném místě – v prostorách společnosti Tieto na dalším ostravském networkingu.

Výborná atmosféra a živá diskuse provázely  červnový networking o kapacitním plánování, tentokrát hned se dvěma hosty – Jiřím Vidlářem ze společnosti KVADOS a Radimem Dodkem z brněnské pobočky společnosti UNICORN. Oba se podělili nejen o to, jak u nich běžně zvládají plánování kapacit výroby SW od dlouhodobého po operativní, ale odtajnili i mnoho jiných zajímavých firemních triků. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 20. 6. 2017    Rubriky: Různé

Neformální setkání na minigolfu

Na začátku druhého čtvrtletí jsme se zmínili o neformálním setkání členů Komory Projektových Manažerů a teď můžeme říct, že už víme kdy a kde bude a jaké bude.

Středa 28.6.2017 od 17:30
v Adventure Minigolf aréně 

na Českomoravská 2345/17, Praha 9 (v O2 aréně)

Přijďte si zahrát s ostatními členy minigolf a u pohodové hry můžete probrat, jak se kdo má, i různá témata z PM oblasti.

Program:

  • v 17:30 začneme přivítáním a povíme si něco o tom, co je v Komoře nového,
  • od 18:00 proběhne instruktáž s odborníkem na minigolf, kde se dozvíme všechny tipy a triky a
  • v 18:30 se vrhneme na samotnou hru.

Během hry bude přichystáno malé občerstvení, u kterého můžete diskutovat až do pozdních hodin. A bude i vyhlášení vítězů.
Na všechny z vás se těšíme a prosíme o potvrzení účasti na email: stepanka.bodlakova@komorapm.cz.

Zveřejněno: 7. 6. 2017    Rubriky: Různé

Networking na Moravě na téma „Kapacitní plánování – dobrý sluha, zlý plán“

Hodně se o tomto tématu mluví. Existuje nespočet nástrojů pro kapacitní plánování ať lokálních nebo cloudových. Množství postupů a doporučení je stejně veliké jako množství názorů, které se k tématu vedou.

Kolik energie vkládáte do kapacitního plánování vy? A poskytuje vám odpovědi a výstupy na vaše potřeby? Jaké nástroje používáte a pro jaké případy se hodí?

A vůbec:
Jak vám kapacitní plánování funguje?

Jakých výsledků dosahují, jaké nástroje používají a co nám mohou doporučit nebo naopak čeho se máme vyvarovat, se s námi přijdou podělit:

Radim Dodek
Senior projektový manažer ze společnosti Unicorn a.s. (Brno)

Jiří Vidlář
Výrobní ředitel ze společnosti Kvados a.s. (Ostrava)

Setkáme se ve úterý 13.6.2017 v 17h
v prostorách HUBu společnosti TIETO

Zveřejněno: 22. 5. 2017    Rubriky: Různé

Kam jde pozornost, tam jde energie

Hněv začíná malinkým neklidem. Je nám teplo, větší teplo a pak jsme celí rudí, tepe nám krev v žilách, mácháme rukama, až se vůbec neovládáme. Ano, i do takového stavu jsme se pokusili dostat během úterního networkingu, který se konal 25. dubna na Praze 5. Zúčastnilo se ho 28 členů komory i zástupců spřátelených společností.

Hankou Havlovou, zkušenou lektorkou, jsme se snažili pomocí jednoduchých cvičení zklidnit a zkrotit naše emoce. Povídali jsme si o emoční inteligenci a o tom, jak být šťastní.

Kam jde pozornost, tam jde energie. Je základní princip, který se nesl celým networkingem. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 29. 4. 2017    Rubriky: Networking

Konference PMcon – KROK DO NEZNÁMA

Již 4. ročník konference projektového řízení PMcon, letos na téma „Krok do neznáma… aneb čím prochází začínající projekťák“, se uskuteční 2. června 2017 v areálu ČZU v Praze.

Ve formě odborných workshopů a přednášek přijdou předat své zkušenosti z praxe odborníci z oblasti projektového
řízení. Informacemi nabitý den pak zakončí neformální networkingové setkání.

 

 

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 27. 4. 2017    Rubriky: Konference

10. ročník Konference Projektový Management ve Zlíně

Konference projektový management proběhne ve Zlíně 17. a 18. května 2017.
Zlín se tak na chvíli stane středem PM světa – buďte u toho!
Konference Projektový Management vznikla již v roce 2005 a od té doby proběhlo 9. ročníků, kterých se zpravidla účastní přes 200 projektových manažerů nejen z ČR napříč obory. Kromě výborných přednášek a praktických workshopů je ojedinělým rozsáhlý společenský večer, který poskytuje mnoho příležitostí k networkingu.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 27. 4. 2017    Rubriky: Různé

Jak být produktivnější? – ráno nejdřív snězte žábu

Nebojte se, žádná exotická dieta není třeba, sníst žábu – „Eat the frog“ – je jen jedna z metod prioritizace úkolů. Sebeorganizace a produktivita totiž nekončí jen u známého Getting things done (GTD). Daniel Gamrot, lektor osobního rozvoje, představil 30. března na ostravském networkingu mnohé z nich. Na vás už bude, vybrat si ty správné přesně podle vašich potřeb.

Jste zavaleni úkoly, nevíte, jak dobře prioritizovat, nechce se vám do nepříjemného úkolu, nevíte, jak zlepšit soustředění? Strategií k sebeorganizaci je mnoho, stejně tak i pomocných aplikací. Že co člověk, to jiný přístup, ukázala i anketa mezi účastníky networkingu, kteří vyjmenovali nejrůznější pomůcky a programy, jež sami používají pro evidenci či organizaci úkolů a práce. „Dokud máte ověřeno, že metoda funguje, používejte ji. Mějte ale na paměti, že dokončit práci je důležitější, než to, jakou metodu použijete. Ani papírový diář není špatně, pokud to vyhovuje vám a vašim kompetencím“, říká Daniel Gamrot. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 10. 4. 2017    Rubriky: Networking

Emoce jako zdroj úspěchu

Nerozčiluj se. Nevytahuj se. Pusť to z hlavy. Rozděl se. Nedělej si s tím starosti.emoce

Slyšeli jste to někdy? Jasně, že ano. Od malička.

Co nám ale neřekli, že se dá s emocemi zacházet jako se zdrojem energie. Že každý z nás má ve svém mozku větší rezervy bohatství, než jich skrývá celý vesmír. Neřekli, protože nevěděli. Neurobiologie je mladá věda.

Jaký to má dopad na spokojenost našeho života, naše vztahy, dokonce na prosperitu firmy?

Za 90 minut se naučíte základní principy jak mít užitek z každého člověka, který vás naštve. Osvojíte si princip, který vás povede k vyrovnanosti a hojnosti – pokud budete chtít.

To nejlepší z emoční inteligence nám představí Hanka Havlová, která má dlouholetou zkušenost s prací s emocemi a tělem, opřenou o domácí i zahraniční vzdělání v oboru psychologie, psychoterapie, koučinku, neverbální komunikace a vzdělávání dospělých.

Kdy: 25.4.2017 od 18.00

Kde: Klub Na Věnečku, Ostrovského 3184/38a, Praha 5, mapa zde

Registrace na emailu: stepanka.bodlakova@komorapm.cz

Zveřejněno: 27. 3. 2017    Rubriky: Různé