Vítejte na našich stránkách


Události a odborné články

Neformální setkání na minigolfu

Na začátku druhého čtvrtletí jsme se zmínili o neformálním setkání členů Komory Projektových Manažerů a teď můžeme říct, že už víme kdy a kde bude a jaké bude.

Středa 28.6.2017 od 17:30
v Adventure Minigolf aréně 

na Českomoravská 2345/17, Praha 9 (v O2 aréně)

Přijďte si zahrát s ostatními členy minigolf a u pohodové hry můžete probrat, jak se kdo má, i různá témata z PM oblasti.

Program:

  • v 17:30 začneme přivítáním a povíme si něco o tom, co je v Komoře nového,
  • od 18:00 proběhne instruktáž s odborníkem na minigolf, kde se dozvíme všechny tipy a triky a
  • v 18:30 se vrhneme na samotnou hru.

Během hry bude přichystáno malé občerstvení, u kterého můžete diskutovat až do pozdních hodin. A bude i vyhlášení vítězů.
Na všechny z vás se těšíme a prosíme o potvrzení účasti na email: stepanka.bodlakova@komorapm.cz.

Zveřejněno: 7. 6. 2017    Rubriky: Různé

Networking na Moravě na téma „Kapacitní plánování – dobrý sluha, zlý plán“

Hodně se o tomto tématu mluví. Existuje nespočet nástrojů pro kapacitní plánování ať lokálních nebo cloudových. Množství postupů a doporučení je stejně veliké jako množství názorů, které se k tématu vedou.

Kolik energie vkládáte do kapacitního plánování vy? A poskytuje vám odpovědi a výstupy na vaše potřeby? Jaké nástroje používáte a pro jaké případy se hodí?

A vůbec:
Jak vám kapacitní plánování funguje?

Jakých výsledků dosahují, jaké nástroje používají a co nám mohou doporučit nebo naopak čeho se máme vyvarovat, se s námi přijdou podělit:

Radim Dodek
Senior projektový manažer ze společnosti Unicorn a.s. (Brno)

Jiří Vidlář
Výrobní ředitel ze společnosti Kvados a.s. (Ostrava)

Setkáme se ve úterý 13.6.2017 v 17h
v prostorách HUBu společnosti TIETO

Zveřejněno: 22. 5. 2017    Rubriky: Různé

Kam jde pozornost, tam jde energie

Hněv začíná malinkým neklidem. Je nám teplo, větší teplo a pak jsme celí rudí, tepe nám krev v žilách, mácháme rukama, až se vůbec neovládáme. Ano, i do takového stavu jsme se pokusili dostat během úterního networkingu, který se konal 25. dubna na Praze 5. Zúčastnilo se ho 28 členů komory i zástupců spřátelených společností.

Hankou Havlovou, zkušenou lektorkou, jsme se snažili pomocí jednoduchých cvičení zklidnit a zkrotit naše emoce. Povídali jsme si o emoční inteligenci a o tom, jak být šťastní.

Kam jde pozornost, tam jde energie. Je základní princip, který se nesl celým networkingem. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 29. 4. 2017    Rubriky: Networking

Konference PMcon – KROK DO NEZNÁMA

Již 4. ročník konference projektového řízení PMcon, letos na téma „Krok do neznáma… aneb čím prochází začínající projekťák“, se uskuteční 2. června 2017 v areálu ČZU v Praze.

Ve formě odborných workshopů a přednášek přijdou předat své zkušenosti z praxe odborníci z oblasti projektového
řízení. Informacemi nabitý den pak zakončí neformální networkingové setkání.

 

 

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 27. 4. 2017    Rubriky: Konference

10. ročník Konference Projektový Management ve Zlíně

Konference projektový management proběhne ve Zlíně 17. a 18. května 2017.
Zlín se tak na chvíli stane středem PM světa – buďte u toho!
Konference Projektový Management vznikla již v roce 2005 a od té doby proběhlo 9. ročníků, kterých se zpravidla účastní přes 200 projektových manažerů nejen z ČR napříč obory. Kromě výborných přednášek a praktických workshopů je ojedinělým rozsáhlý společenský večer, který poskytuje mnoho příležitostí k networkingu.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 27. 4. 2017    Rubriky: Různé

Jak být produktivnější? – ráno nejdřív snězte žábu

Nebojte se, žádná exotická dieta není třeba, sníst žábu – „Eat the frog“ – je jen jedna z metod prioritizace úkolů. Sebeorganizace a produktivita totiž nekončí jen u známého Getting things done (GTD). Daniel Gamrot, lektor osobního rozvoje, představil 30. března na ostravském networkingu mnohé z nich. Na vás už bude, vybrat si ty správné přesně podle vašich potřeb.

Jste zavaleni úkoly, nevíte, jak dobře prioritizovat, nechce se vám do nepříjemného úkolu, nevíte, jak zlepšit soustředění? Strategií k sebeorganizaci je mnoho, stejně tak i pomocných aplikací. Že co člověk, to jiný přístup, ukázala i anketa mezi účastníky networkingu, kteří vyjmenovali nejrůznější pomůcky a programy, jež sami používají pro evidenci či organizaci úkolů a práce. „Dokud máte ověřeno, že metoda funguje, používejte ji. Mějte ale na paměti, že dokončit práci je důležitější, než to, jakou metodu použijete. Ani papírový diář není špatně, pokud to vyhovuje vám a vašim kompetencím“, říká Daniel Gamrot. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 10. 4. 2017    Rubriky: Networking

Emoce jako zdroj úspěchu

Nerozčiluj se. Nevytahuj se. Pusť to z hlavy. Rozděl se. Nedělej si s tím starosti.emoce

Slyšeli jste to někdy? Jasně, že ano. Od malička.

Co nám ale neřekli, že se dá s emocemi zacházet jako se zdrojem energie. Že každý z nás má ve svém mozku větší rezervy bohatství, než jich skrývá celý vesmír. Neřekli, protože nevěděli. Neurobiologie je mladá věda.

Jaký to má dopad na spokojenost našeho života, naše vztahy, dokonce na prosperitu firmy?

Za 90 minut se naučíte základní principy jak mít užitek z každého člověka, který vás naštve. Osvojíte si princip, který vás povede k vyrovnanosti a hojnosti – pokud budete chtít.

To nejlepší z emoční inteligence nám představí Hanka Havlová, která má dlouholetou zkušenost s prací s emocemi a tělem, opřenou o domácí i zahraniční vzdělání v oboru psychologie, psychoterapie, koučinku, neverbální komunikace a vzdělávání dospělých.

Kdy: 25.4.2017 od 18.00

Kde: Klub Na Věnečku, Ostrovského 3184/38a, Praha 5, mapa zde

Registrace na emailu: stepanka.bodlakova@komorapm.cz

Zveřejněno: 27. 3. 2017    Rubriky: Různé

Přehled platů projektových manažerů pro rok 2017

Agentura Hays zabývající se náborem kvalifikovaných zaměstnanců udělala i pro letošní rok platový průzkum na pracovním trhu v České republice. My jsme se rozhodli z velkého množství dat vytáhnout pouze přehled platů projektových manažerů napříč odvětvími, který přinášíme zde.

Radek Švarz, z firmy DATAVISO, poukazuje na fakt, že agentura Hays příliš nerozlišuje seniorní a juniorní PM, a proto při pohledu do tabulky můžeme vidět, že se platy projektových manažerů od roku 2016 příliš nezměnily. Nepatrnou změnu zaznamenali PM – Specialist v oblasti Business Services. Pokud vás zajímá celý přehled platů, tak je ke stažení zde.

Zveřejněno: 26. 3. 2017    Rubriky: Různé

První networkingová akce letošního roku na Moravě

Každý z nás se dostává do situací, kdy by měl či dokonce musí udělat něco, co zrovna dělat nechce…sebeorganizace_02

  • Jak s přehledem vyřešit takové situace?
  • Jak nalézt vhodný směr pro vlastní sebeorganizaci, organizaci práce ostatních členů týmu?
  • Jak dosáhnout co nejvyšší efektivity?
  • Jaké techniky k tomu dnes používají lidé po celém světě?
  • A když přijde na nástroje, které z pestré palety možností si máte vybrat?

Outlook, Evernote, Google Suite nebo něco jiného?

Daniel Gamrot, který se těmto tématům dlouhodobě věnuje, bude hostem setkání a pomůže vám nalézt odpovědi na otázky výše. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 13. 3. 2017    Rubriky: Různé

Ohlédnutí za aktivitami moravské sekce KPM v roce 2016

První akce letošního roku – networking na téma sebeorganizace, organizace a efektivita práce – připadá na březen. A protože v roce 2016 jsme také začínali v březnu, pojďte se s námi ohlédnout, co vše se za ten rok podařilo Komoře projektových manažerů na Moravě realizovat.

V březnu jsme se sešli na prvním networkingu s Markem Pallou, jehož tématem bylo „Řízení naplnění očekávání jednotlivých stakeholderů“.

V červnu se uskutečnilo moravské neformální setkání členů a přátel Komory projektových manažerů. Kromě vzájemného předávání zkušeností z projektů z různých odvětví si přednášející připravili i zajímavá témata „Změnový management na „fixprice“ projektech s vazbou na akceptaci“ a „Jakou má vazbu Scope projektu a Change management na kvalitu a náklady analýzy“.

Říjen patřil speciálnímu setkání projektových manažerů v Ostravě. Ti, kteří se nemohli účastnit odborné konference projektového řízení v Praze, tak nepřišli o žádnou ze zajímavých informací, novinek a praktických ukázek, a to díky Pavlu Kořenkovi a Marku Pallovi, kteří zprostředkovali jak zkrácené prezentace jednotlivých přednášejících, tak témata z networkingových akcí v Praze. 24. listopadu se na stejné téma konal výjezdní networking ve Zlíně v prostorách společnosti TechnoDat. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 6. 3. 2017    Rubriky: Různé