Vítejte na našich stránkách

Události a odborné články

Networking na téma „Sponzor projektu podle PRINCE2“

Připravujeme pro vás další z řady networkingových setkání. Tentokrát bude stěžejním tématem Sponzor projektu podle PRINCE2.

Jestli vás zajímá, jak řídit projekt z pozice PM, když sponzor nevnímá projekt „projektově“, neakceptuje předložené zprávy, varování…, nezaujme potřebná rozhodnutí, nezajistí potřebné zdroje, není kompetentní v odbornosti ani projektovém řízení, ale přesto z pozice síly a vedení si drží projekt, který je nutno realizovat. Tak se neváhejte přihlásit.

Důležité informace:
Termín: 15. 5. 2018
Čas: 18:00 – 21:00
Místo: Unicorn Systems, Jankovcova 1037/49, 170 00 Praha 7

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 16. 4. 2018    Rubriky: Různé

Konference PMcon 2018 je za dveřmi!

Jubilejní 5. ročník konference o projektovém řízení PMcon 2018 se již kvapem blíží! Dveře Studijního a informačního centra na ČZU se pro účastníky otevřou již 25. května a je toho opravdu spousta, na co se letos můžete těšit! Čeká vás den nabitý pozitivní atmosférou, zábavou, vzděláváním a společnými zážitky – to vše v duchu tématu „PMcon 5.0: Projekťák v digitálním věku“. Celodenní konference tentokrát nabídne plejádu 20 renomovaných odborníků z projektové praxe ve čtyřech přednáškách a devíti workshopech rozdělených do dvou běhů. Letošní ročník s sebou přináší i nové, zcela unikátní prvky programu, jako jsou diskuzní stoly s odborníky z praxeinteraktivní části pro sdílení zkušeností a best practice nejen mezi účastníky navzájem, ale také s partnery, organizátory a řečníky. Ani letos nebude chybět již tradiční zakončení konferenčního dne spojené s neformálním večerním networkingem. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 13. 4. 2018    Rubriky: Různé

Konference PM Zlín 2018 klepe na dveře!

Komora projektových manažerů se stala jedním z odborných garantů již 11. ročníku Konference PM Zlín.

 

Těšit se můžete na bohatý program. Pozvání krom jiných přijala i zřejmě největší agilní guru z ČR Zuza Šochová (autor knihy The Great SCRUM Master) a mnozí další z různých oborů a organizací.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 6. 4. 2018    Rubriky: Různé

Start up – projekt nebo společnost? Diskuse nám poskytla odpověď.

Při plánování prvního letošního networkingu jsme si na začátek položili otázku: Je start-up projekt nebo společnost? Abychom dostali tu nejpřesnější odpověď na naši otázku a také na mnoho dalších, pozvali jsme si na naše setkání tři experty na start-upy.

Prvním, kdo přijal pozvání na 6. března 2018, byl Dan Erlebach, zakladatel a majitel start-upu Sharygo.cz – https://www.sharygo.cz/cs. Dalším, kdo se zúčastnil networkingu v hotelu Ilf, byl Jan Zeman, zkušený projektový manažer. A takovým malým velkým překvapením pro všechny byl Tomáš Petržilka, který perfektně zaskočil za Ondřeje Tomeše. Tomáš přispěl svojí expertízou z řízení mnoha projektů v prostředí start-upů pro skupinu Mall Group. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 26. 3. 2018    Rubriky: Různé

Projektové raňajky v Bratislave

Dovoľujeme si Vás osloviť v súvislosti s nadchádzajúcim neformálnym priateľským podujatím, ktoré organizujeme pre odbornú verejnosť z oblasti projektového riadenia v Bratislave, vo štvrtok, 12.4.2018. Podujatie sme nazvali „Projektové raňajky“ a chceme na nich ponúknuť priestor nielen na aktuálny a užitočný know-how transfer ale aj na zaujímavá stretnutia a rozhovory s kolegami a priateľmi o projektoch a ich riadení. Koncept projektových raňajok v ranných hodinách (medzi 8-10 hod.) sme si vybrali preto, že šetrí čas nás všetkých a neoberá nás o čas, ktorý máme obvykle vyhradený pre svoje rodiny a súkromie.

Historicky prvé verejné podujatie si zobral na starosti náš kolega a dlhoročný priateľ Roman Slivka (člen Komory projektových manažérov) z Brna, ktorý je obci projektových manažérov už veľmi známy v rôznych konferencií, prednášok, semnárov ale najmä z mnohých realizovaných projektov. Roman si pre nás všetkých pripravil zaujímavú prednášku „Project in Numbers / Numbers in Projects“, kde sa bude venovať všetkým tým hrozivo znejúcim akronymom ako TCO, ROI, NPV, EV, CSI, SPI a pod. – anotacia v  pozvánke na podujatie. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 26. 3. 2018    Rubriky: Různé

Metoda World Café aneb jak se ve velké skupině dobrat závěru

V úterý 6. března 2018 jsme dostali jedinečnou šanci prodiskutovat téma start-up s těmi nejpovolanějším ze start-upové scény. Za účasti jmen jako Dan Erlebach, Jan Zeman a Tomáš Petržílka, který rychle a skvěle zaskočil za omluveného Ondřeje Tomeše, jsme probrali nesčetně otázek a mohli jsme se na ně podívat několikrát dokola. Tuto možnost nám dal nový typ networkingu, tzv. World Café.

Metodu World Café jsme na networkingu využili poprvé a teď si ji nemůžeme vynachválit. Díky jejímu využití si všichni účastnici z úterní akce odnášejí nejen pocit, že se opravdu zapojili, ale i spoustu nových informací a názorů. Princip metody World Café, jak jsme ji použili my, si teď ve zkratce představíme. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 14. 3. 2018    Rubriky: Různé

V Brně ví, jak na integraci projektů napříč třemi kulturami

25 kolegů z projektových kanceláří napříč 10ti společnostmi si přišlo vyslechnout velmi zajímavou prezentaci na téma: Sžívání projektové kanceláře s velmi odlišnými kulturními rozdíly různých společností, které nyní mají jeden společný cíl.

Ve čtvrtek 22. února jsme dopodrobna probírali, jak se daří sjednocovat projektovou metodiku ve společnosti, která je složena ze tří silných brandů, aby procesy byly použitelné univerzálně.

Bavíme se o společnostech:

  • Atlas Copco – založená 1873 ve Švédsku, 45 tisíc zaměstnanců
  • Edward Vacuum – Britská společnost založená 1919, 4,4 tisíc zaměstnanců
  • Leybold Vacuum – Německá společnost, 1,6 tisíc zaměstnanců

 

 

Do těchto společností vnáší projektový řád tým odborníků sídlících v Brně v rámci SSC oddělení založený v roce 2009. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 5. 3. 2018    Rubriky: Různé

Zážitky z neformálního networkingu na horách

Ve dnech 1.-4.2. se nás 8 sebralo a vyrazilo na neformální networking spojený s lyžováním v rakouském středisku Dachstein West. Pod dohledem zkušeného lyžařského instruktora Přemysla Miky jsme zvládli (tedy ti vytrvalejší z nás) nalyžovat 146 kilometrů, 47 krát se nechat vytáhout lanovkou a urazit 24 439 výškových metrů – to je, myslím, velmi slušný výkon.

A co nám to dalo? Pokračovat na článek

Zveřejněno: 2. 3. 2018    Rubriky: Různé

Networking „Řízení projektů ve start-upu“

Nově vzniklé společnosti, pro které se vžilo označení start-up, se místy nadšeně hlásí k volnosti a nesvázanosti procesy. Samy se však označují nebo jsou označovány za projekty. Jak vypadá projektové řízení ve start-upu budeme diskutovat se zajímavými hosty, kteří se v prostředí start-up společností dlouhodobě pohybují.

Prvním hostem našeho březnového (6. 3. 2018) networkingu v Praze bude Dan Erlebach , zakladatel a majitel start-upu SharyGo .

Dalším řečníkem, který nám povypráví o světě start-upů, bude Ondřej Tomeš , který byl u zrodu mnoha z nich.

Třetím potvrzeným řečníkem je Jan Zeman, který se celých 11 let svého profesního života věnuje projektovému řízení a dotačním titulům Strukturálních fondů Evropské unie.

Pro organizaci pražského networkingu jsme si pro vás připravili novinku a nechali jsme se inspirovat konceptem World Café . Pokračovat na článek

Zveřejněno: 12. 2. 2018    Rubriky: Různé

Jarní networking v Brně

Zveřejněno: 12. 1. 2018    Rubriky: Různé