Vítejte na našich stránkách

Události a odborné články

Festival projektového řízení 2013

Festival projektového řízení představí úspěšné projekty a manažery napříč obory

Praha, 29. října 2013

Významní čeští manažeři, poradci nebo ředitelé firem — ti všichni uzavřou přibližně za měsíc letošní sezonu na celorepublikové přehlídce věnované profesionálnímu projektovému managementu a aktuálním trendům řízení projektů napříč všemi obory. Třicet řečníků, včetně zahraničních hostů přinese, ve dnech 21. a 22. listopadu, do Centra současného umění DOX nejenom teorii, ale především praxi v oblasti metodik, strategie, praktických postupů, kompetencí a manažerských znalostí. V podvečer prvního festivalového dne budou slavnostně vyhlášeni vítězi druhého ročníku soutěže, která již druhým rokem upozorňuje na nejlepší projekty a projektové manažery v soukromém i neziskovém sektoru.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 21. 10. 2013    Rubriky: Různé

Early Birds / Předprodej na Festival projektového řízení 2013 zahájen

Dovolujeme si Vás informovat o spuštění předprodeje registrací na Festival projektového řízení 2013, který pro Vás připravuje vydavatelství Economia, a.s. ve spolupráci s hlavními profesními organizacemi v oblasti projektového řízení v České republice: České komory PMI, Společnosti pro projektové řízení a Komory Projektových Manažerů.

Průřezová a nezávislá přehlídka projektového řízení Vám přiblíží aktuální trendy, praxi a trénink v oblastech metodik, strategie, praktických postupů, kompetencí a znalostí.

Více o události: http://www.jobs.cz/konference/festival-projektoveho-rizeni-2013-dox-praha/2188/

Registrační formulář: http://festivalpm.formees.cz/f/pmroku-cz/

Zveřejněno: 9. 10. 2013    Rubriky: Různé

24. 6. – Networking Agilní vs. tradiční plánování projektu

Vážení členové KPM a příznivci projektového řízení,

Dne 24.6. 2013 se v prostorách Unicorn Systems v na Praze 7 konal networking na téma „Agilní vs. tradiční plánování projektu“. Rádi bychom touto cestou krátce vyhodnotili zajímavý večer.

Akce se zúčastnili členové KPM, zástupci projektového týmu ČSOB (partnera KPM), projektoví manažeři Unicorn Systems a ti, kteří se zajímají o projektové řízení a činnost Komory PM a chtěli si vyzkoušet jak taková odborná setkání probíhají. Takže kapacita příjemné zasedací místnosti Unicorn Systems Executive Briefing Centre nám nakonec sotva stačila. Diskusí na zajímavé téma jsme zároveň zahájili úzkou spolupráci s jedním z významných partnerů KPM – Unicorn Systems.

Bavili jsme se zejména o tom jaké jsou rozdíly mezi tradičním a agilním řízením projektů a kdy je účelnější použít jakou metodu. Účastníci diskusi okořenili o své osobní zkušenosti a názory na aplikaci a vhodnost použití jednotlivých metod v praxi. Schůzka se nakonec protáhla z plánovaných dvou hodin na tři a věřím, že všichni odcházeli obohaceni o nové poznatky a náměty.

Příští networking chystáme na listopad 2013, ale ještě před tím Vás zveme na zářijovou konferenci na téma „Zralost projektového managementu“. Přijďte a podpořte s námi projektové řízení v ČR, máte možnost se potkat s ostatními členy, získat nové zkušenosti a kontakty.

Těšíme se na Vás.

Za KPM Monika Pidrmanová

Zveřejněno: 24. 6. 2013    Rubriky: Networking

Unicorn Systems a Komora projektových manažerů se staly oficiálními partnery

Softwarová společnost Unicorn Systems a Komora projektových manažerů, nezávislé sdružení zabývající se projektovým řízením, navázaly oficiální partnerskou spolupráci.

Předmětem nově navázaného partnerství je zejména sdílení informací, know-how a zkušeností v oblasti projektového řízení a spolupráce na aktivitách a akcích v této oblasti. Prostřednictvím členství v prestižní Komoře projektových manažerů přispějí project manageři Unicorn Systems svými zkušenostmi k aktivnímu rozvoji komunity projektového řízení v České republice.

Unicorn Systems má za sebou více než 20 let zkušeností s řízením těch největších IT projektů v oblastech bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, průmyslu a dalších oborů. Za tu dobu se mu podařilo vybudovat znalostní databázi a sestavit vlastní metodiku pro řízení rozsáhlých projektů.

Členství v Komoře projektových manažerů je skvělou vizitkou pro Unicorn Systems a bereme ho i jako ocenění našeho vlastního přístupu k řízení projektů, jež jsme za více než 20 let na trhu informačních technologií vybudovali,“ dodal k navázání spolupráce Lukáš Zrzavý, ředitel realizace Unicorn Systems.

Zveřejněno: 19. 4. 2013    Rubriky: Různé

BPUG™ SLOVENSKO 2013

Vážení projektoví manažeři a příznivci projektového řízení,
sdružení projektových manažerů BPUG™ SLOVENSKO ve spolupráci s Fakultou managementu Univerzity Komenského v Bratislavě Vás zve na konferenci BPUG™ SLOVENSKO 2013, jejíž nosným tématem jsou:
PŘÍBĚHY O ŘÍZENÍ PROJEKTŮ

Místo konání: Fakulta managementu Univerzita Komenského, Odbojárov 10, Bratislava.
Termín konání: Čtvrtek 25.4.2013, v čase 8:45 – 17:00.

Více informací o programu konferencie najdete na www.bpug.sk.

Peter Balco
Prezident BPUG Slovensko

Zveřejněno: 5. 4. 2013    Rubriky: Různé

11. 3. Networking Metodika náboru PM do organizace

Milí členové KPM,

11.3 2013 se uskutečnil další networking. Byl výjimečný tím, že jsme jím zahajovali spolupráci s ČSOB coby partnerem Komory Projektových manažerů. Networking se konal v prostorách ČSOB a účastnili se jej kromě členů KPM také zástupci z řad projektových manažerů ČSOB a personálního oddělení.

Akce se zúčastnilo celkem 23 osob a povídali jsme si na téma „Metodika náboru PM do organizace “.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 23. 3. 2013    Rubriky: Networking

19. 6. – Networking Řízení rizik IT projektů

Vážení a milí členové KPM,

dne 19.6. 2012 se uskutečnil v pořadí druhý networking, tentokrát organizovaný společně s mezinárodním profesním sdružením ISACA Czech Republic Chapter .

Akce se zúčastnilo 14 členů za KPM a cca 25 členů za ISACA. Tématem společného networkingu bylo  „Řízení rizik IT projektů“.

První část byla věnována prezentacím, tématu „Strategické či operativní řízení rizik IT projektů?“ se věnovala Jitka Bastlová (Ernst amp; Young ČR).

Petr Kadaník (AutoCont CZ) se zabýval ve své prezentaci „Nástroji na identifikaci rizik a příklady využití v IT projektech“.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 22. 7. 2012    Rubriky: Networking

10. 4. – Networking

Vážení členové KPM a příznivci projektového řízení,

Dne 10.4. se v centru HUB v Praze 5 konal v pořadí první networking. Rádi bychom se s vámi podělili o naše poznatky.

Akce se zúčastnilo 16 členů, což na první networking není vůbec špatné. Seznámili jsme se s lidmi z oboru IT, bankovního sektoru, konzultačních a poradenských firem a díky otevřené diskusi mohli sdílet jejich poznatky a zkušenosti z oblasti projektového řízení.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 11. 6. 2012    Rubriky: Networking

Projektový management

Projektové řízení je profesní disciplína, která se primárně zabývá plánováním, organizováním, řízením a zajištěním zdrojů potřebným k dosažení stanovených cílů. Pro dosažení projektových cílů je třeba vycházet z daných podmínek a omezení. Typickými omezujícími faktory jsou omezení v nákladech a zdrojích. Projektového řízení využívají při realizaci projektů jak firmy, tak i jednotlivci.

Projekt je dočasné úsilí s definovaným začátkem a koncem za účelem splnění unikátních cílů a záměrů, na jejichž konci stojí určitá změna. Této změny je dosaženo realizací výstupů projektu. Změna obvykle nemůže být realizována přímo, z důvodu složitosti a komplexnosti dané problematiky. Dočasný charakter projektů, stojí v kontrastu s každodenním byznysem a činnostmi, které se provádí opakovaně nebo jsou trvalého charakteru, jako jsou např. produkce výrobků nebo služeb. Obecně jsou tyto dva způsoby velmi odlišné a vyžadují různé technické dovednosti při řízení.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 9. 6. 2012    Rubriky: Různé

Jak se stát členem KPM

Pro ty, kteří se chtějí stát našimi novými členy a mít tak možnost čerpat výhody členství nebo se i aktivně podílet na chodu a rozvoji KPM, jsme připravili postup, jak o toto členství zažádat. Najdete zde i klíčové dokumenty, se kterými je potřeba se seznámit, a také samozřejmě samotnou přihlášku a kontakt.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 9. 6. 2012    Rubriky: Různé