Vítejte na našich stránkách

Události a odborné články

Registrace do soutěže „Projektový manažer roku 2014″

Od 15. 10. 2014 se můžete zaregistrovat do již třetího ročníku soutěže „Projektový manažer roku 2014″. Nyní máte jedinečnou příležitost zkusit zda právě Vy jste tím nejúspěšnějším manažerem v ČR. Přihlášení do soutěže zpřístupňujeme manažerům ze soukromé, veřejné i neziskové sféry napříč všemi odvětvími. Každý kdo se zaregistruje a předloží soutěžní dokumentaci, získá roční předplatné časopisu TÝDEN!

Více informací a registrační formulář naleznete na stránkách http://cspr.cz/?p=1221

Zveřejněno: 3. 11. 2014    Rubriky: Různé

Networking jako „Burza zkušeností, nápadů, materiálů, zdrojů z oblasti Stakeholder managementu“

Dovolujeme si Vás pozvat na další networking pořádaný Komorou Projektových Manažerů, který jsme tentokrát pojali jako „Burzu zkušeností, nápadů, materiálů, zdrojů z oblasti Stakeholder managementu“.

Místo konání: Atos IT Solutions and Services, s.r.o.Doudlebská 1699/5, Praha 4, zasedací místo Prague, 3. Patro hned vedle recepce

Termín konání: 24.11.2014, od 18.00, sraz na recepci v 17.45

Máte jedinečnou možnost se podílet na interaktivním workshopu, kterým Vás provede tým ze Symphery vedený Martinem Klusoněm (prezidentem KPM). Více o networkingu..

Zveřejněno: 24. 10. 2014    Rubriky: Různé

6. ročník celostátní konference projektového řízení Mezi řádky projektového managementu je za námi!

 

konference_2014_01

A jaká vlastně byla?

Co dělá úspěšného projektového manažera úspěšným? Jsou pro něj důležité jen „hard skills“ nebo je to ještě něco jiného? Existují oblasti, o kterých se tolik nemluví, oblasti „mezi řádky“, a přesto ovlivňují úspěch či neúspěch konkrétního projektového manažera potažmo celého projektu. Jaký je tedy každodenní život projekťáka, co dělá, co by dělat měl a jak?

Je za námi již 6. ročník odborné konference v čele s organizátory Sympherou a Komorou Projektových Manažerů. 24. a 25. září se sešli odborníci i široká veřejnost a hledali spolu odpovědi na řadu otázek.

Pro historicky nejvyšší počet 180 registrovaných účastníků z České republiky a Slovenska bylo připraveno osm odborných přednášek se zajímavým mixem přednášejících, ale i hostů z komerční či státní sféry. Díky workshopům si účastníci mohli nejzajímavější témata vyzkoušet přímo na místě, podělit se o zkušenosti s kolegy „odjinud“ a podívat se na svou každodenní práci z jiného úhlu pohledu. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 9. 9. 2014    Rubriky: Konference

Konference PMcon má za sebou úspěšnou premiéru

V úterý 3. června 2014 proběhl na půdě České zemědělské univerzity v Praze první ročník konference PMcon s podtitulem „Úspěšný start do světa projektového řízení“. Tato akce, pořádaná primárně nadšenci z řad studentů, přilákala při své premiéře přes 150 účastníků a již teď je jisté, že první ročník nebude posledním.

PMcon je akcí, která je programem i formou připravována na míru lidem, kteří se chtějí profesionálně rozvíjet v oboru projektového řízení – především studentům, juniorním „projekťákům“ a všem dalším, kteří ve své praxi či podnikání s řízením projektů začínají. Jako odborný partner akci podpořila také Komora Projektových Manažerů.  Cílem konference bylo zprostředkovat jejím účastníkům ucelený pohled na jednotlivé fáze projektového řízení, upozornit na nejdůležitější aspekty vedoucí k úspěšnému dosahování projektových cílů, poskytnout přehled o možnostech dalšího rozvoje v této oblasti a poskytnout prostor pro získávání zajímavých kontaktů.

 Během celodenního programu vystoupilo se svým příspěvkem hned 13 řečníků, kteří v rámci svých prezentací postupně pokryli celý životní cyklus projektu od počátečních a plánovacích fází, přes rozvoj a řízení týmu, rizik, kvality, až k ukončení projektu. Na své si tak přišli jak úplní nováčci, kteří se seznámili se základními teoretickými koncepty, tak juniorní projektoví pracovníci, kteří měli příležitost si poslechnout mnohé poznatky z praxe. Jako jeden z přednášejících se s prezentací na téma „Jak vytvořit smysluplný a použitelný plán projektu“ představil také Oliver Čapčík, Projekt Management Consultant ve společnosti Symphera, člen KPM.

 6G4A4824  6G4A4847

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 10. 6. 2014    Rubriky: Konference

Networking: Řízení rizik v teorii a praxi

V pondělí 26.5. 2014 se uskutečnil další networking pořádaný Komorou PM. Akce se zúčastnilo celkem 28 příznivců projektového řízení. V rolích přednášejících se představili Vladimír Čech a Cyril Drahý, oba projektoví manažeři ve společnosti Hewlett-Packard, členové KPM.

O čem to tentokrát bylo? O tom, co je součástí každého projektu a veškerého lidského konání. Každá činnost v sobě skrývá nejistotu, a pokud s touto nejistotu naplánujeme projekt, stane se přirozeně součástí tohoto projektu a i sám projekt generuje další. Obor řízení rizik s tím počítá a metodicky nakládá s riziky tak, aby dopad na projektové cíle byl optimální. Je tomu tak ale i ve skutečnosti? Jak řídíte své projekty každý den? Držíte se striktně metodiky, anebo máte svůj přístup, ať už volnější, přísnější, intuitivní, řídíte rizika pravidelně, nebo nárazově? Pokračovat na článek

Zveřejněno: 28. 5. 2014    Rubriky: Networking

Tip č. 3: Znáte a umíte použít Product Checklist?

Omlouváme se, ale nemáte oprávnění zobrazit tento obsah.

Zveřejněno: 22. 5. 2014    Rubriky: Různé

Tip č. 4: Přehled platů projektových manažerů v roce 2014

Omlouváme se, ale nemáte oprávnění zobrazit tento obsah.

Zveřejněno: 22. 5. 2014    Rubriky: Různé

Další společný networking KPM a Unicorn Systems

V pondělí 10.2. 2014 se v prostorách Executive Briefing Centra na Praze 7 konal další z řady networkingů tentokrát ve spolupráci s partnerem Komory PM, společností Unicorn Systems.

Akce se zúčastnilo celkem 32 příznivců projektového řízení, mezi nimi jak členové KPM, tak ti, kteří se zajímají o projektové řízení a činnost Komory PM a chtěli si vyzkoušet, jak taková odborná setkání probíhají.

Odborný večer zahájil svým příspěvkem pan Milan Matějka (člen KPM, ČD Telematika), kde nastínil pohled na často opomíjenou úlohu zpětné vazby jako nástroje kvalifikovaného řízení projektů, kdy se její absencí či eliminací v kterékoli části projektu z něj stává „neprojekt“, tedy aktivita s nejistým výsledkem.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 12. 2. 2014    Rubriky: Networking

Projektem roku 2013 je Národní centrum podpory transformace sociálních služeb Milana Šveřepy

Nejlepším profesionálním projektem roku 2013 byl v podvečer festivalu projektového řízení, 21. listopadu v Centru současného umění DOX, vyhlášen projekt Národní centrum podpory transformace sociálních služeb projektového manažera Milana Šveřepy ze společnosti 3P Consulting. V kategorii studentských a neziskových projektů se vítězem stal projekt Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUTER 2013 projektových manažerek Terezy Koudelová a Anny Stránské z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Tým hodnotitelů také mimořádně ocenil studentský projekt CULTUREA Kateřiny Černé a Žanety Konečné z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Do Síně slávy projektového managementu byl slavnostně uveden Doc. Ing. Branislav Lacko, CSc.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 8. 12. 2013    Rubriky: Různé

Networking 25. 11. 2013

Omlouváme se, ale nemáte oprávnění zobrazit tento obsah.

Zveřejněno: 8. 12. 2013    Rubriky: Networkingy