Vítejte na našich stránkách

Události a odborné články

BPUG™ SLOVENSKO 2013

Vážení projektoví manažeři a příznivci projektového řízení,
sdružení projektových manažerů BPUG™ SLOVENSKO ve spolupráci s Fakultou managementu Univerzity Komenského v Bratislavě Vás zve na konferenci BPUG™ SLOVENSKO 2013, jejíž nosným tématem jsou:
PŘÍBĚHY O ŘÍZENÍ PROJEKTŮ

Místo konání: Fakulta managementu Univerzita Komenského, Odbojárov 10, Bratislava.
Termín konání: Čtvrtek 25.4.2013, v čase 8:45 – 17:00.

Více informací o programu konferencie najdete na www.bpug.sk.

Peter Balco
Prezident BPUG Slovensko

Zveřejněno: 5. 4. 2013    Rubriky: Různé

11. 3. Networking Metodika náboru PM do organizace

Milí členové KPM,

11.3 2013 se uskutečnil další networking. Byl výjimečný tím, že jsme jím zahajovali spolupráci s ČSOB coby partnerem Komory Projektových manažerů. Networking se konal v prostorách ČSOB a účastnili se jej kromě členů KPM také zástupci z řad projektových manažerů ČSOB a personálního oddělení.

Akce se zúčastnilo celkem 23 osob a povídali jsme si na téma „Metodika náboru PM do organizace “.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 23. 3. 2013    Rubriky: Networking

19. 6. – Networking Řízení rizik IT projektů

Vážení a milí členové KPM,

dne 19.6. 2012 se uskutečnil v pořadí druhý networking, tentokrát organizovaný společně s mezinárodním profesním sdružením ISACA Czech Republic Chapter .

Akce se zúčastnilo 14 členů za KPM a cca 25 členů za ISACA. Tématem společného networkingu bylo  „Řízení rizik IT projektů“.

První část byla věnována prezentacím, tématu „Strategické či operativní řízení rizik IT projektů?“ se věnovala Jitka Bastlová (Ernst amp; Young ČR).

Petr Kadaník (AutoCont CZ) se zabýval ve své prezentaci „Nástroji na identifikaci rizik a příklady využití v IT projektech“.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 22. 7. 2012    Rubriky: Networking

10. 4. – Networking

Vážení členové KPM a příznivci projektového řízení,

Dne 10.4. se v centru HUB v Praze 5 konal v pořadí první networking. Rádi bychom se s vámi podělili o naše poznatky.

Akce se zúčastnilo 16 členů, což na první networking není vůbec špatné. Seznámili jsme se s lidmi z oboru IT, bankovního sektoru, konzultačních a poradenských firem a díky otevřené diskusi mohli sdílet jejich poznatky a zkušenosti z oblasti projektového řízení.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 11. 6. 2012    Rubriky: Networking

Projektový management

Projektové řízení je profesní disciplína, která se primárně zabývá plánováním, organizováním, řízením a zajištěním zdrojů potřebným k dosažení stanovených cílů. Pro dosažení projektových cílů je třeba vycházet z daných podmínek a omezení. Typickými omezujícími faktory jsou omezení v nákladech a zdrojích. Projektového řízení využívají při realizaci projektů jak firmy, tak i jednotlivci.

Projekt je dočasné úsilí s definovaným začátkem a koncem za účelem splnění unikátních cílů a záměrů, na jejichž konci stojí určitá změna. Této změny je dosaženo realizací výstupů projektu. Změna obvykle nemůže být realizována přímo, z důvodu složitosti a komplexnosti dané problematiky. Dočasný charakter projektů, stojí v kontrastu s každodenním byznysem a činnostmi, které se provádí opakovaně nebo jsou trvalého charakteru, jako jsou např. produkce výrobků nebo služeb. Obecně jsou tyto dva způsoby velmi odlišné a vyžadují různé technické dovednosti při řízení.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 9. 6. 2012    Rubriky: Různé

Jak se stát členem KPM

Pro ty, kteří se chtějí stát našimi novými členy a mít tak možnost čerpat výhody členství nebo se i aktivně podílet na chodu a rozvoji KPM, jsme připravili postup, jak o toto členství zažádat. Najdete zde i klíčové dokumenty, se kterými je potřeba se seznámit, a také samozřejmě samotnou přihlášku a kontakt.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 9. 6. 2012    Rubriky: Různé

Budoucnost Projektového managementu

Projektové řízení v dnešní podobě je výsledkem a důsledkem vývoje dlouhého desítky let. Začátky aktivit spojené s plánováním a řízením s cílem vytvořit dodávku řízenou v nákladech a čase samozřejmě zná lidstvo mnohem déle. S příchodem průmyslové revoluce a zrychlením inovačního cyklu dostává soubor činností, které dnes souhrnně pojmenováváme jako projektové řízení, nové prvky a atributy, které jsou reakcí na přicházející průmyslové postupy, trendy a potřeby – zejména v dodávkách investičních celků, výzkumných a vědeckých projektech. NASA dodnes publikuje případové studie a realizace projektů, které byly součástí kosmických programů.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 29. 5. 2012    Rubriky: Různé