Rubrika článků: Různé

Start up – projekt nebo společnost? Diskuse nám poskytla odpověď.

Při plánování prvního letošního networkingu jsme si na začátek položili otázku: Je start-up projekt nebo společnost? Abychom dostali tu nejpřesnější odpověď na naši otázku a také na mnoho dalších, pozvali jsme si na naše setkání tři experty na start-upy.

Prvním, kdo přijal pozvání na 6. března 2018, byl Dan Erlebach, zakladatel a majitel start-upu Sharygo.cz – https://www.sharygo.cz/cs. Dalším, kdo se zúčastnil networkingu v hotelu Ilf, byl Jan Zeman, zkušený projektový manažer. A takovým malým velkým překvapením pro všechny byl Tomáš Petržilka, který perfektně zaskočil za Ondřeje Tomeše. Tomáš přispěl svojí expertízou z řízení mnoha projektů v prostředí start-upů pro skupinu Mall Group. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 26. 3. 2018    Rubriky: Různé

Projektové raňajky v Bratislave

Dovoľujeme si Vás osloviť v súvislosti s nadchádzajúcim neformálnym priateľským podujatím, ktoré organizujeme pre odbornú verejnosť z oblasti projektového riadenia v Bratislave, vo štvrtok, 12.4.2018. Podujatie sme nazvali „Projektové raňajky“ a chceme na nich ponúknuť priestor nielen na aktuálny a užitočný know-how transfer ale aj na zaujímavá stretnutia a rozhovory s kolegami a priateľmi o projektoch a ich riadení. Koncept projektových raňajok v ranných hodinách (medzi 8-10 hod.) sme si vybrali preto, že šetrí čas nás všetkých a neoberá nás o čas, ktorý máme obvykle vyhradený pre svoje rodiny a súkromie.

Historicky prvé verejné podujatie si zobral na starosti náš kolega a dlhoročný priateľ Roman Slivka (člen Komory projektových manažérov) z Brna, ktorý je obci projektových manažérov už veľmi známy v rôznych konferencií, prednášok, semnárov ale najmä z mnohých realizovaných projektov. Roman si pre nás všetkých pripravil zaujímavú prednášku „Project in Numbers / Numbers in Projects“, kde sa bude venovať všetkým tým hrozivo znejúcim akronymom ako TCO, ROI, NPV, EV, CSI, SPI a pod. – anotacia v  pozvánke na podujatie. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 26. 3. 2018    Rubriky: Různé

Metoda World Café aneb jak se ve velké skupině dobrat závěru

V úterý 6. března 2018 jsme dostali jedinečnou šanci prodiskutovat téma start-up s těmi nejpovolanějším ze start-upové scény. Za účasti jmen jako Dan Erlebach, Jan Zeman a Tomáš Petržílka, který rychle a skvěle zaskočil za omluveného Ondřeje Tomeše, jsme probrali nesčetně otázek a mohli jsme se na ně podívat několikrát dokola. Tuto možnost nám dal nový typ networkingu, tzv. World Café.

Metodu World Café jsme na networkingu využili poprvé a teď si ji nemůžeme vynachválit. Díky jejímu využití si všichni účastnici z úterní akce odnášejí nejen pocit, že se opravdu zapojili, ale i spoustu nových informací a názorů. Princip metody World Café, jak jsme ji použili my, si teď ve zkratce představíme. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 14. 3. 2018    Rubriky: Různé

V Brně ví, jak na integraci projektů napříč třemi kulturami

25 kolegů z projektových kanceláří napříč 10ti společnostmi si přišlo vyslechnout velmi zajímavou prezentaci na téma: Sžívání projektové kanceláře s velmi odlišnými kulturními rozdíly různých společností, které nyní mají jeden společný cíl.

Ve čtvrtek 22. února jsme dopodrobna probírali, jak se daří sjednocovat projektovou metodiku ve společnosti, která je složena ze tří silných brandů, aby procesy byly použitelné univerzálně.

Bavíme se o společnostech:

  • Atlas Copco – založená 1873 ve Švédsku, 45 tisíc zaměstnanců
  • Edward Vacuum – Britská společnost založená 1919, 4,4 tisíc zaměstnanců
  • Leybold Vacuum – Německá společnost, 1,6 tisíc zaměstnanců

 

 

Do těchto společností vnáší projektový řád tým odborníků sídlících v Brně v rámci SSC oddělení založený v roce 2009. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 5. 3. 2018    Rubriky: Různé

Zážitky z neformálního networkingu na horách

Ve dnech 1.-4.2. se nás 8 sebralo a vyrazilo na neformální networking spojený s lyžováním v rakouském středisku Dachstein West. Pod dohledem zkušeného lyžařského instruktora Přemysla Miky jsme zvládli (tedy ti vytrvalejší z nás) nalyžovat 146 kilometrů, 47 krát se nechat vytáhout lanovkou a urazit 24 439 výškových metrů – to je, myslím, velmi slušný výkon.

A co nám to dalo? Pokračovat na článek

Zveřejněno: 2. 3. 2018    Rubriky: Různé

Networking „Řízení projektů ve start-upu“

Nově vzniklé společnosti, pro které se vžilo označení start-up, se místy nadšeně hlásí k volnosti a nesvázanosti procesy. Samy se však označují nebo jsou označovány za projekty. Jak vypadá projektové řízení ve start-upu budeme diskutovat se zajímavými hosty, kteří se v prostředí start-up společností dlouhodobě pohybují.

Prvním hostem našeho březnového (6. 3. 2018) networkingu v Praze bude Dan Erlebach , zakladatel a majitel start-upu SharyGo .

Dalším řečníkem, který nám povypráví o světě start-upů, bude Ondřej Tomeš , který byl u zrodu mnoha z nich.

Třetím potvrzeným řečníkem je Jan Zeman, který se celých 11 let svého profesního života věnuje projektovému řízení a dotačním titulům Strukturálních fondů Evropské unie.

Pro organizaci pražského networkingu jsme si pro vás připravili novinku a nechali jsme se inspirovat konceptem World Café . Pokračovat na článek

Zveřejněno: 12. 2. 2018    Rubriky: Různé

Jarní networking v Brně

Zveřejněno: 12. 1. 2018    Rubriky: Různé

PF 2018 a Strategie až do roku 2020

Drahé kolegyně, drazí kolegové,

nezadržitelně se blíží konec kalendářního roku. Období, které je tradičně spojeno s bilancováním. Pokud se podívám zpět, vidím konferenci, která byla opět o něco větší a lepší než ta předchozí, za což patří obrovský dík organizačnímu týmu. Vidím vydařená setkání, vidím nepřeberné množství informací, které jsme si měli možnost vyměnit během setkání pořádaných Komorou Projektových Manažerů, za což patří obrovské díky všem, kteří se podíleli na organizaci těchto akcí a zejména všem, kteří se účastnili.

Nic z toho, co vidím, by se nestalo, pokud by nebylo vás všech. Těch, kteří věříte stejným hodnotám, ke kterým se Komora hrdě hlásí. Za to vám všem ze srdce děkuji.

Nechci se však v tomto čase věnovat pouze minulosti. Chci se věnovat hlavně naší společné budoucnosti. Přeji si, aby naše komunita sílila, aby s nadšením a systematicky naplňovala svá předsevzetí ve formě vize a mise. Přeji si, abychom se potkávali v širších, ale i užších skupinách, abychom diskutovali témata, která nás baví i trápí. Abychom se navzájem obohacovali a posouvali dál v profesním životě a možná i v tom osobním.

S kolegy ve výboru pracujeme intenzivně na tom, aby se budoucnost Komory stávala skutečností. Výsledkem naší práce je Strategie 2020, kterou s vámi chceme sdílet. Sama se ovšem nenaplní. Budeme na to potřeba všichni. Přeji nám, abychom našli cestu, jak tuto strategii naplnit.

Drahé kolegyně, drazí kolegové. Mějte krásné, klidné a láskou naplněné svátky. Dobře se připravte na vstup do dalšího roku, pro který nám přeji, aby přinesl jen to dobré a ještě lepší.

Strategie 2020

Zveřejněno: 19. 12. 2017    Rubriky: Různé

Jeden za všechny, všichni za jednoho platí u projektu dvojnásob

Poslední moravský networking roku 2017 se konal 14. prosince v prostorách společnosti Tieto Czech. Tématem byla tentokrát realizace projektu z pohledu obchodníka a z pohledu projektové kanceláře. Své zkušenosti přijeli představit Petr Gregor ze společnosti KVADOS a Josef Šumbera ze společnosti NESS Czech. K diskusi přijal pozvání také čestný prezident KPM Martin Klusoň.

Celým večerem rezonovala jedna základní myšlenka, a to že bez úzké spolupráce obchodního oddělení a projektové kanceláře projekt vést nelze. Projektový manažer a obchodník mají stejný cíl – úspěšný projekt, ovšem přirozeně mají ze svých pozic jiné přístupy a názory na řešení jednotlivých situací: slib obchodníka a reálné možností dodání, termíny ve smlouvě a skutečné kapacity výroby a podobně. Oni i všichni další, kteří se na projektu podílejí, musejí dokázat fungovat společně jako tým a podporovat se navzájem, když se daří i když se nedaří – jako opravdoví mušketýři podle hesla „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 19. 12. 2017    Rubriky: Různé

Předvánoční setkání projektových vedoucích ve Zlíně

  • Zajímá Vás téma projektového řízení a nemáte v pracovní době prostor pro účast na seminářích?
  • Rádi byste se zúčastnili neformálního setkání s jinými vedoucími projektů a diskutovali o tématech týkajících se projektů a řízení obecně?
  • Neměli jste možnost navštívit letošní konferenci pořádanou Komorou Projektových Manažerů v Praze?

Pak právě pro Vás společnost Technodat ve spolupráci s Komorou Projektových Manažerů připravila velmi zajímavý networking. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 23. 11. 2017    Rubriky: Různé