Rubrika článků: Networking

Crucial Conversations aneb Klíčové rozhovory v práci a v životě aneb Mozek – zlý pán, dobrý sluha: v praxi

images

Určitě jste se někdy dostali do situace, která nebyla jednoduchá k řešení. Do rozhovoru, kterému byste se nejraději vyhnuli, ale nemohli jste, a to jak s nadřízenými, podřízenými nebo např. životními partnery. Jak takovéto situace zvládat představil v podvečer 7. 11. ostřílený projektový manažer Milan Schwarzkopf, a započal tak další z řady networkingových setkání členů KPM.

Během devadesátiminutové prezentace, která byla často střídána diskuzí a různými příklady (např. ona chce dítě a on ne – jak se domluvit na společném zájmu), byla představena sedmi bodová metoda s názvem Crucial Conversations aneb Klíčové rozhovory v práci a v životě aneb Mozek – zlý pán, dobrý sluha. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 13. 11. 2016    Rubriky: Networking

Speciální setkání KPM na Moravě věnované konferenci projektového řízení

foto-konf-01Víte o konání nejvýznamnější konference v oboru projektového řízení v ČR?

Nemohli jste se zúčastnit z pracovních důvodů nebo proto, že byla kapacita konference již vyčerpána?

Nebo jste byli naopak účastníky, ale nestihli jste probrat všechny dotazy, připomínky, zkušenosti?

Tak právě pro vás máme perfektní příležitost v podobě podzimního networkingu KPM na Moravě, kde se dozvíte vše podstatné z konference + mnoho dalších informací a ukázek.

Kdy: 13.10.2016 od 17.00

Kde: Restaurant Perfecto

Dozvuky z odborné konference projektového řízení vám zprostředkují i okomentují její pravidelní účastníci Pavel a Marek. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 5. 10. 2016    Rubriky: Networking

Networking na Moravě na téma „Řízení naplnění očekávání jednotlivých stakeholderů“

ntw.2 8.3.20168.3. se sešli členové KPM a příznivci projektového řízení v Ostravě na dalším networkingu. Tentokrát si hlasováním zvolili téma„Řízení naplnění očekávání jednotlivých stakeholderů“. Prezentaci na dané téma připravil pan Marek Palla, již v jejím průběhu se rozproudila živá diskuse. Ze zpětných vazeb vyplývá, že účastníci ocenili téma, formát networkingu, diskusi i možnost vyměnit si zkušenosti.

Další akce kolegové na Moravě plánují na červen 2016.

Zveřejněno: 11. 3. 2016    Rubriky: Networking

Networking KPM o různých typech plánů a jejich sledování

konference_2014_10Rádi bychom vás pozvali na další networking organizovaný Komorou PM.

Kdy: 22.4. 2015, od 18.00

Kde: POTREFENÁ HUSA HOLEŠOVICE, Dukelských hrdinů 696/43,Praha 7, www.potrefenahusa7.cz

Tentokrát bychom se chtěli věnovat tématu sledování progresu v různých typech plánů. Rádi bychom si ukázali, jaké typy plánů lze využít na projektu a jaké jsou alternativy vůči klasickému MS Projectu. Chtěli bychom se podívat na ukázky a také se netradičně dotknout metody EVM.

Networkingem vás provedou kolegové se spol. Symphera Martin Klusoň a Oliver Čapčík, spolu s nimi kolegové Jan Kopřiva a Karel Hrubý z ČSOB.  Pokračovat na článek

Zveřejněno: 31. 3. 2015    Rubriky: Networking

Společný networking komory PM a interim manažerů

Letošní první networkingové setkání pořádané Komorou PM je za námi. Na setkání 10.2. 2015 v prostorách společnosti ČSOB na Radlické dorazilo 29 příznivců projektového řízení z řad členů a partnerů KPM a interim manažerů.

P1180014Úvodní slovo si vzal na starosti Martin Klusoň, který představil cíle a strategii Komory PM. Komora vytváří platformu pro sdílení znalostí a zkušeností projektových manažerů z různých odvětví businessu, je zaměřená hlavně na hledání odpovědí na reálné problémy z projektové praxe. Členové komory PM mají na pravidelných setkáních možnost poznat jiné projektové manažery sdílející stejné nadšení pro řemeslo a s kolegy navzájem sdílet své best practice. Představen byl i core tým, do kterého se může zapojit každý, kdo má chuť pomáhat s fungováním komory a jejím rozvojem.

„Jak si to postavíme, takové to budeme mít…“ (Martin Klusoň)

Po krátkém představení Komory PM dostal slovo hlavní host networkingu Vladimír Větrovský, který je manažerem s desítkami let zkušeností v nejrůznějších oborech a posledních deset let se věnuje interim managementu.

P1180018Účastníci byli zasvěceni do tajů právě interim managementu, představil nám jeho podobu a nutné předpoklady pro manažery, kteří by chtěli fungovat na volné noze. Interim manažeři jsou najímaní firmami na určitý čas za účelem vykonání specifických úkolů, změn či projektů, které obvykle svojí složitostí překračují znalosti a schopnosti firemních manažerů. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 13. 2. 2015    Rubriky: Networking

Společný networking Interim Manažerů a Komory PM

konference_2014_10Srdečně vás zveme na první networking v roce 2015 pořádaný Komorou PM a skupinou Interim Manažerů ve spolupráci s Českou asociací interim managementu.

Termín: 10. 2. 2015, 18.00 – 20.00, sraz na recepci v 17.50

Místo konání: ČSOB, Radlická 333/150, Praha 5, přímo na stanici metra Radlická

Nevíte, co to je Interim Management či co vám může nabídnout Komora projektových manažerů? Přijďte se seznámit s novými kolegy z jiného profesního sdružení a podělte se o své zkušenosti s Interim Managementem.

Více informací o akci….

Zveřejněno: 19. 1. 2015    Rubriky: Networking

Networking jako „Burza zkušeností, nápadů, materiálů, zdrojů z oblasti Stakeholder managementu“

Další ze série networkingů pořádaných Komorou PM se uskutečnil 24. listopadu 2014 v prostorách firmy Atos. Networking vedli Martin Klusoň (lektor a konzultant) a Petr Lev (konzultant) ze společnosti Symphera. Věříme, že si účastníci ze setkání odnesli praktické rady a tipy, nové zkušenosti a snad i dobrý pocit z živých diskusí.

Networking, kam dorazilo zhruba 30 účastníků, byl veden netradičně workshopovou formou a jeho hlavním tématem bylo řízení stakeholderů a předávání si zkušeností s touto oblastí napříč obory a firmami. Na začátku proběhlo představení používaných metod jednotlivými účastníky a ukázalo se, že je řízení stakeholderů mezi projektovými manažery chápano spíše jako určitý myšlenkový pochod nežli používání tvrdých metodických pokynů či složitých softwarových nástrojů. Mezi nejoblíbenější a v podstatě i nejužitečnější nástroje patří tužka a papír, případně základní balíček MS Office.

DSC_0187

V další části hovořil Martin Klusoň o tom, jak je chápáno řízení stakeholderů ve společnosti Symphera a ve svém krátkém vystoupení se zaměřil především na metodu Power-Intersted Grid a způsob, jak pomocí něj lze definovat komunikační strategii a komunikační plán, a to nejen na projektu. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 1. 12. 2014    Rubriky: Networking

Networking: Řízení rizik v teorii a praxi

V pondělí 26.5. 2014 se uskutečnil další networking pořádaný Komorou PM. Akce se zúčastnilo celkem 28 příznivců projektového řízení. V rolích přednášejících se představili Vladimír Čech a Cyril Drahý, oba projektoví manažeři ve společnosti Hewlett-Packard, členové KPM.

O čem to tentokrát bylo? O tom, co je součástí každého projektu a veškerého lidského konání. Každá činnost v sobě skrývá nejistotu, a pokud s touto nejistotu naplánujeme projekt, stane se přirozeně součástí tohoto projektu a i sám projekt generuje další. Obor řízení rizik s tím počítá a metodicky nakládá s riziky tak, aby dopad na projektové cíle byl optimální. Je tomu tak ale i ve skutečnosti? Jak řídíte své projekty každý den? Držíte se striktně metodiky, anebo máte svůj přístup, ať už volnější, přísnější, intuitivní, řídíte rizika pravidelně, nebo nárazově? Pokračovat na článek

Zveřejněno: 28. 5. 2014    Rubriky: Networking

Další společný networking KPM a Unicorn Systems

V pondělí 10.2. 2014 se v prostorách Executive Briefing Centra na Praze 7 konal další z řady networkingů tentokrát ve spolupráci s partnerem Komory PM, společností Unicorn Systems.

Akce se zúčastnilo celkem 32 příznivců projektového řízení, mezi nimi jak členové KPM, tak ti, kteří se zajímají o projektové řízení a činnost Komory PM a chtěli si vyzkoušet, jak taková odborná setkání probíhají.

Odborný večer zahájil svým příspěvkem pan Milan Matějka (člen KPM, ČD Telematika), kde nastínil pohled na často opomíjenou úlohu zpětné vazby jako nástroje kvalifikovaného řízení projektů, kdy se její absencí či eliminací v kterékoli části projektu z něj stává „neprojekt“, tedy aktivita s nejistým výsledkem.

Pokračovat na článek

Zveřejněno: 12. 2. 2014    Rubriky: Networking

24. 6. – Networking Agilní vs. tradiční plánování projektu

Vážení členové KPM a příznivci projektového řízení,

Dne 24.6. 2013 se v prostorách Unicorn Systems v na Praze 7 konal networking na téma „Agilní vs. tradiční plánování projektu“. Rádi bychom touto cestou krátce vyhodnotili zajímavý večer.

Akce se zúčastnili členové KPM, zástupci projektového týmu ČSOB (partnera KPM), projektoví manažeři Unicorn Systems a ti, kteří se zajímají o projektové řízení a činnost Komory PM a chtěli si vyzkoušet jak taková odborná setkání probíhají. Takže kapacita příjemné zasedací místnosti Unicorn Systems Executive Briefing Centre nám nakonec sotva stačila. Diskusí na zajímavé téma jsme zároveň zahájili úzkou spolupráci s jedním z významných partnerů KPM – Unicorn Systems.

Bavili jsme se zejména o tom jaké jsou rozdíly mezi tradičním a agilním řízením projektů a kdy je účelnější použít jakou metodu. Účastníci diskusi okořenili o své osobní zkušenosti a názory na aplikaci a vhodnost použití jednotlivých metod v praxi. Schůzka se nakonec protáhla z plánovaných dvou hodin na tři a věřím, že všichni odcházeli obohaceni o nové poznatky a náměty.

Příští networking chystáme na listopad 2013, ale ještě před tím Vás zveme na zářijovou konferenci na téma „Zralost projektového managementu“. Přijďte a podpořte s námi projektové řízení v ČR, máte možnost se potkat s ostatními členy, získat nové zkušenosti a kontakty.

Těšíme se na Vás.

Za KPM Monika Pidrmanová

Zveřejněno: 24. 6. 2013    Rubriky: Networking