Rubrika článků: Networking

Bratislavská snídaně s Microsoft nástroji

Druhý jarní den, 22. 3. 2019, se v Bratislavě ponese v duchu francouzské projektové snídaně, na které si představíme vhodné Microsoft nástroje pro projektový management.

Přijďte si pochutnat na čerstvých croissantech a dozvědět se něco užitečného, co vám zefektivní vaši každodenní práci.

 

Zveřejněno: 12. 3. 2019    Rubriky: Networking

Networking ve Zlíně

Do profese projektového manažera stále více pronikají moderní technologie. Část hard skills z oblasti plánování, sledování, vykazování a statistiky se přesouvá od člověka k automatizovaným systémům. Tento trend otevírá mnoho otázek.

 • Budou zkušenosti PM nahrazeny znalostními databázemi a inteligentními šablonami?
 • Zajistí chatboti a další IT technologie rutinní operativu při „údržbě“ projektu?
 • Budou hard skills v PM doménou technologie a projektoví vedoucí se zaměří na komunikaci s týmem a stakeholdery?
 • Bude vytvoření virtuálního prototypu „digitálního dvojčete“ standardní etapou všech budoucích projektů?

Vyzkoušíme si virtuální realitu abychom se podívali na budoucí výrobek ještě před jeho fyzickým vznikem. Jaké přínosy to může pro budoucí projekty mít?

Zajímá Vás toto téma a nemáte v pracovní době prostor pro účast na seminářích? Využijte příležitost k odpolednímu neformálnímu setkání s jinými vedoucími projektů na téma využití moderních technologií pro podporu řízení projektu.  Pokračovat na článek

Zveřejněno: 7. 3. 2019    Rubriky: Networking

Jak se řídí projekty ve Velké Británii – kolébce PRINCE2

Teorie a praxe řízení projektů na jednom místě.

Tak to bude další téma z řady networkingových akcí pořádaných Komorou Projektových Manažerů (KPM) na Moravě.

Svou registrací budete mít možnost konfrontovat své poznatky s řízením projektů s dlouholetým členem KPM Markem Pallou a jeho poznatky a zkušenostmi, které získal v uplynulých letech v jedné z největších společností Velké Británie.

Jaká byla cesta k získání takové příležitosti? Jak se řídí projekty v kolébce metodiky PRINCE2? A existuje něco, co můžete uplatnit ve vaší společnosti v řízení projektů?

Tak na podobné otázky se můžete přijít zeptat osobně v první části našeho setkání.

V části druhé si budete moci prakticky vyzkoušet, jak se dá vytvořit kapacitní a finanční projektový plán, zohledňující parametry na profitabilitu. Nebo že by vám tento nástroj poskytl argumentaci k diskuzi s vedením společnosti o dostupnosti zdrojů případně o rentabilitě projektu? Pokračovat na článek

Zveřejněno: 24. 10. 2018    Rubriky: Networking

Atlassian nástroje v praxi

Máte v 4 týdnu měsíce října cestu na Slovensko? Říkáte, že ne. A co takhle si ji tam udělat a dozvědět se něco zajímavého o Atlassian nástrojích a pobavit se s kolegy z projektové branže o možnostech využití Atlassian nástrojů v praxi.

Na již druhém networkingu, který pořádáme pod hlavičkou Komory PM v Bratislavě se budou diskutovat následující body:

 • Vytvoření projektu
 • Naplánovaní projektu – milníky, alokace lidských zdrojů, budget
 • Projektová dokumentace
 • Reporting pro Sponzora v průběhu projektu – čerpání budgetu, exporty
 • Change management
 • Risk management
 • Vyhodnocování projektu
 • a další

Celým ránem, kde na vás bude čekat vydatná snídaně, vás provede Marek Vejrosta z MoroSystems (https://www.linkedin.com/in/marek-vejrosta-3099b19a/?originalSubdomain=cz ). Pokračovat na článek

Zveřejněno: 10. 10. 2018    Rubriky: Networking, Různé

Dozvuky deváté Konference projektového řízení v Ostravě

Ti z vás, kteří se nemohli zúčastnit 9. ročníku Konference projektového řízení v Praze, nemuseli být zklamaní. Vybrané přednášky, které byly součástí pražské konference, si mohli poslechnout znovu 10. října na ostravském networkingu, který se konal v prostorách společnosti Tieto. Na programu byly čtyři přednášky z oblasti efektivity práce, metodiky SAFe a specifik takzvaných generací X, Y a Z. A že si bylo o čem povídat, svědčí i pozdní hodina, ve kterou účastníci odcházeli.

Aleš Niessner a Martina Mončková prezentovali přednášky Romana Slivky „Zvládám víc, dělám méně“ a Martina Klusoně „Když pro stromy nevidíme les“. Často se protnuly v tom, jak plánovat, jak prioritizovat a hlavně v tom, že se mnohdy na problém efektivity, času, nestíhání, produktivity či důležitosti díváme ze zcela špatného úhlu a měli bychom začít nejdřív od konce. Ujasnit si, co je naším cílem, co stíhat chceme, co je pro nás opravdu důležité a podle toho postupovat. Znatelně se pak změní naše nahlížení na plánování týdenních i denních aktivit, úkolů, porad, na laviny e-mailů, zapnuté messengery, sociální sítě a jiné „požírače času“. Dokážeme rozlišit produktivitu od efektivity a důležitost od urgence. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 17. 10. 2017    Rubriky: Networking

Jak jsme hráli minigolf

Kdo se poslední středu v červnu nemohl zúčastnit neformálního setkání členů Komory Projektových Manažerů, přišel hned o několik věcí. Tou první bylo představení novinek z plánů KPM do roku 2020, další bylo hřiště o 18 jamkách minigolfu, které jsme všichni úspěšně zdolali, ale hlavně jste přišli o zajímavé příběhy od kolegů projekťáků.

Neformálního setkání s minigolfem se zúčastnilo 17 členů a 16 si zkusilo i 18 jamkové hřiště Adventure Minigolf Arény v pražské Libni. Než jsme začali boj o nejlepší tým a hráče minigolfu, poslechli jsme si od prezidenta Komory novinky a plány Komory, součástí byla i malá ochutnávka z dokumentu Strategie 2020 Komory Projektových Manažerů. Strategie 2020 se finalizuje a všichni s ní budeme už brzy seznámeni. Po krátké diskuzi a seznámení se s pravidly hry jsme se rozdělili do čtyř týmů a pak už nic nebránilo v odpalování. Všem nám trefování do jamek šlo neskutečně dobře, ale vždycky se najde někdo, kdo je prostě nejlepší. Mezi týmy to byl tým složený z Martina, Lenky, Honzy H. a Honzy K. Na druhém místě se umístil tým s Milanem S., Petrem, Štěpánkou a Michalem a jen o dva údery víc měl tým na třetím místě složený ze Zbyňka, Sylvy, Štěpána a Olivera. Čtvrtou bramborovou medaili pak získala čtveřice Lucka, Vratislav, Milan a Tomáš.

Mezi hráči nás všechny přehrál Martin Klusoň, čestný prezident KPM, který zdolal hřiště 41 údery. Na druhém místě se umístila Lenka Šťavová s 45 údery. A o třetí místo se bojovalo v rozstřelu. Ze čtyř hráčů, kteří nastříleli shodně 46 úderů, se do finále rozstřelu dostal i prezident KPM Zbyněk Šlosar, avšak byl poražen Michalem Korfem. Michal se tedy nakonec radoval z třetího místa. Jen pro porovnání našich výsledků s rekordem hřiště. Byli jsme lepší průměr, protože rekord je 25 úderů na 18 jamek. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 12. 7. 2017    Rubriky: Networking, Různé

Kam jde pozornost, tam jde energie

Hněv začíná malinkým neklidem. Je nám teplo, větší teplo a pak jsme celí rudí, tepe nám krev v žilách, mácháme rukama, až se vůbec neovládáme. Ano, i do takového stavu jsme se pokusili dostat během úterního networkingu, který se konal 25. dubna na Praze 5. Zúčastnilo se ho 28 členů komory i zástupců spřátelených společností.

Hankou Havlovou, zkušenou lektorkou, jsme se snažili pomocí jednoduchých cvičení zklidnit a zkrotit naše emoce. Povídali jsme si o emoční inteligenci a o tom, jak být šťastní.

Kam jde pozornost, tam jde energie. Je základní princip, který se nesl celým networkingem. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 29. 4. 2017    Rubriky: Networking

Jak být produktivnější? – ráno nejdřív snězte žábu

Nebojte se, žádná exotická dieta není třeba, sníst žábu – „Eat the frog“ – je jen jedna z metod prioritizace úkolů. Sebeorganizace a produktivita totiž nekončí jen u známého Getting things done (GTD). Daniel Gamrot, lektor osobního rozvoje, představil 30. března na ostravském networkingu mnohé z nich. Na vás už bude, vybrat si ty správné přesně podle vašich potřeb.

Jste zavaleni úkoly, nevíte, jak dobře prioritizovat, nechce se vám do nepříjemného úkolu, nevíte, jak zlepšit soustředění? Strategií k sebeorganizaci je mnoho, stejně tak i pomocných aplikací. Že co člověk, to jiný přístup, ukázala i anketa mezi účastníky networkingu, kteří vyjmenovali nejrůznější pomůcky a programy, jež sami používají pro evidenci či organizaci úkolů a práce. „Dokud máte ověřeno, že metoda funguje, používejte ji. Mějte ale na paměti, že dokončit práci je důležitější, než to, jakou metodu použijete. Ani papírový diář není špatně, pokud to vyhovuje vám a vašim kompetencím“, říká Daniel Gamrot. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 10. 4. 2017    Rubriky: Networking

Úspěšná akceptace začíná u jasných očekávání

Začít musíme totiž od konce – zjistit, jak splníme zákazníkovy požadavky a on bude spokojený. Jednoduché? Jenže – co zákazník přesně očekává? Kdy bude spokojený?  Jak vlastně obě strany poznají, že bylo zadání splněno? O složité problematice akceptačních kritérií projektu se diskutovalo s Martinem Klusoněm na ostravském networkingu, který uzavřel sadu celoročních moravských aktivit Komory projektových manažerů.

img_20161209_183552Lidé si vlastně nerozumí a jejich očekávání se sice přirozeně nastaví sama, ale u každého jinak. Proto je úkolem projektového manažera, jako zástupce dodavatele, na začátku zjistit, správně pochopit a konkretizovat zákazníkova očekávání a cíle do podoby akceptačních kritérií – tedy měřitelných budoucích výsledků, na základě kterých lze prohlásit, že jsme splnili, co potřeboval. Do jaké míry se to podaří, právě na tom závisí úspěch projektu, protože spokojený zákazník se vrací. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 19. 12. 2016    Rubriky: Networking

Vánoční networking komory PM s překvapením

Nemůžeme vám slíbit, že přijde Mikuláš, ani to že k nám s předstihem zavítá Ježíšek s dárky.

i-jkcnddf-sCo však slíbit můžeme, je, že osoba skrývající se za oním překvapením je uznávaná kapacita v oblasti projektového managementu, čestný prezident Komory projektových manažerů pan Martin Klusoň, se kterým vás společně provedeme netradiční networkingovou akcí, opět zaměřenou na aktuální trendy v oblasti projektového managementu.

 

Kdy: 9.12.2016 od 17.00

Kde: V prostorách společnosti Tieto (meeting room – 9 n.p.), adresa: 28. října 91, Ostrava, mapa

Jeden z významných partnerů Komory projektových manažerů na Moravě přináší zajímavé téma z praxe v oblasti IT projektů řízených metodikou PRINCE2. Téma Akceptační kritéria v projektech, které bude společně diskutováno jak z pohledu teoretického, tak především praktického. Obtíže, které se s daným tématem na projektech vyskytují a způsoby a možnosti jejich efektivního řešení. Pokračovat na článek

Zveřejněno: 23. 11. 2016    Rubriky: Networking