Konference PMcon 2018 je za dveřmi!

Jubilejní 5. ročník konference o projektovém řízení PMcon 2018 se již kvapem blíží! Dveře Studijního a informačního centra na ČZU se pro účastníky otevřou již 25. května a je toho opravdu spousta, na co se letos můžete těšit! Čeká vás den nabitý pozitivní atmosférou, zábavou, vzděláváním a společnými zážitky – to vše v duchu tématu „PMcon 5.0: Projekťák v digitálním věku“. Celodenní konference tentokrát nabídne plejádu 20 renomovaných odborníků z projektové praxe ve čtyřech přednáškách a devíti workshopech rozdělených do dvou běhů. Letošní ročník s sebou přináší i nové, zcela unikátní prvky programu, jako jsou diskuzní stoly s odborníky z praxeinteraktivní části pro sdílení zkušeností a best practice nejen mezi účastníky navzájem, ale také s partnery, organizátory a řečníky. Ani letos nebude chybět již tradiční zakončení konferenčního dne spojené s neformálním večerním networkingem.

Organizátorem akce je Studentský klub projektového řízení (SKPŘ), jenž již tradičně připravuje konferenci PMcon pro všechny, kteří se zajímají o projektové řízení, chtějí získat vice znalostí a dovedností a dále se rozvíjet v tomto oboru.

Tématem „Projekťák v digitálním věku“ vás provedou odborníci ze společností, jako jsou např.: Česká spořitelna, Accenture, KOMIX, ČSOB, Microsoft, Vodafone, Wüstenrot, Notix ad.

V přednáškové části se dozvíte, jak se jako projektový manažer orientovat a na co se soustředit ve světě, kde vás nástroje pronásledují na každém online rohu, jak vypadají metodiky či systém projektového řízení v době digitalizace, zda se má projektové řízení digitalizaci přizpůsobit a jak využít vizuálního myšlení a usnadnit si tím život.

Role odborného partnera se zhostila také Komora PM. Vystoupí zde se svým příspěvkem i prezident komory Zbyněk Šlosar.

Ve workshopové části na vás čeká celá řada praktických ukázek, během kterých např. naleznete odpovědi na otázky, zda je projektový manažer ohroženým druhem či jaké jsou vlastnosti a dovednosti nezbytné pro přežití této profese. Dozvíte se, jak v dnešní uspěchané době načerpat klíčové informace o jakémkoli projektu do 2 minut, co je to Design Thinking a jak tuto metodu prakticky použít. Budete mít také šanci vyřešit komplikace na mezinárodním projektu nebo zjistit, jak uchopit agilní řízení v prostředí korporátu. Seznámíte se s celým procesem metodiky SCRUM interaktivní a zábavnou hrou, dozvíte se, zda mají projektové schůzky smysl i v digitálním věku a naučíte se, jak lze v týmu pracovat efektivně, rychle a mít vše důležité pohromadě díky službě MS Teams či jak řídit stakeholdery na projektu (zejména očekávání sponzora)!

Po celý den pro vás bude k dispozici nejen odborná strava ve formě programu, ale také se samozřejmě můžete těšit na občerstvení a lahodnou kávu.

SKPŘ aktivně vytváří příležitosti a pomáhá všem talentům a zájemcům o projektové řízení, proto bude celou konferenci doprovázet festival pracovních příležitostí s názvem Talent Magnet (http://www.talentmagnet.cz/), jehož cílem je navázání kontaktů a vzájemné spolupráce mezi studenty, PMs a společnostmi. Kromě účastníků konference je festival otevřen i veřejnosti.

Více informací o konferenci naleznete na webu https://www.pmcon.cz/ nebo na Facebooku https://www.facebook.com/pmcon.cz/

Registrace naleznete zde: https://www.pmcon.cz/vstupenky

 

 

 

Zveřejněno: 13. 4. 2018    Rubriky: Různé