Jak správně řídit svůj vlastní projekt

„Imagination is more important than knowledge.“

„Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.“
Albert Einstein

Jen dva citáty Alberta Einsteina by stačili k popisu celého networkingu, který vedl v úterý 14. listopadu Roman Slivka, na téma Využijte svůj potenciál na maximum a řiďte svůj profesní růst jako projekt.

Na začátek setkání nás Roman rozcvičil pomocí zajímavých kvízových otázek, které přímo vedly k podstatě celého networkingu. Jedna z otázek byla například: Kdo se poprvé zmínil o internetu? Kolik vás napadlo IT guru nebo novodobých vizionářů? A on to přitom byl v roce 1898 Mark Twain v jedné ze svých sbírek. Smyslem otázek bylo navést nás k tomu, že máme jít za svými sny a představami a že máme věřit sami v sebe.

Roman opravdu rád pokládá otázky, to asi proto, že je mimo jiné i coachem. Proto vzpomenete si ještě na otázky, které Roman poslal před začátkem networkingu? Byly to například následující: „Přemýšleli jste, co bude dál, až dokončíte svůj rozdělaný projekt?“ nebo „Jakou pozici či roli byste rádi zastávali v budoucnu?“ Ano, tyto otázky nás přímo navádějí k tomu, abychom se zamysleli. Ale máme na to čas a víme jak na to? Roman nám názorně už na agendě ukázal, že se zamyslet jde. .

Představte si, že v roce 2017 vystudujete a stojíte na počátku vaší kariéry. Vytvořte si vizi a řekněte si, v čem chcete být nejlepší. O rok později, 2018, se podívejte, kde jste teď, a jaké jsou vaše silné stránky. Po pár letech zkušeností v roce 2025 už víte, co můžete rozvíjet a je potřeba začít plánovat, jak vaše silné stránky rozvinout. Během dalších sedmi let na sobě pracujte, vzdělávejte se, choďte na konference, ať může vaše cena stoupat. V roce 2045 si udělejte Status review a zrevidujte, jak si v jaké oblasti vedete. Jelikož všichni víme, že budování správného Personal Brandu není krátkodobou záležitostí, tak se až v roce 2059 podívejte, jaká je, za ty roky práce na vaší vizi, vaše aktuální hodnota.

 

„Pamatujte si však, že jedinou překážkou ve vašem osobním růstu jste vy sami, tak jako jste si sami sponzory.“, dodal na závěr Roman Slivka. Doplnil ho ještě Michal Korf, „Dobrý projektový manažer si musí najít čas se zamyslet.“

Zveřejněno: 16. 11. 2017    Rubriky: Různé