Jak vyzrát na kapacitní plánování

Kdo, co, kdy, za jak dlouho i za kolik – to je ve zkratce kapacitní plánování. Kdo chtěl vědět, jaká jsou jeho úskalí, co vše je třeba zohlednit při plánování zdrojů, na co má dopad a co má dopad na něj, byl v úterý 13. června na správném místě – v prostorách společnosti Tieto na dalším ostravském networkingu.

Výborná atmosféra a živá diskuse provázely  červnový networking o kapacitním plánování, tentokrát hned se dvěma hosty – Jiřím Vidlářem ze společnosti KVADOS a Radimem Dodkem z brněnské pobočky společnosti UNICORN. Oba se podělili nejen o to, jak u nich běžně zvládají plánování kapacit výroby SW od dlouhodobého po operativní, ale odtajnili i mnoho jiných zajímavých firemních triků.

Řeč byla především o různých strategiích, dobrých „vychytávkách“, ale i o tom, co se vyzkoušelo a nefungovalo. Ať už jsou přístupy ke kapacitnímu plánování jakékoliv, nejdůležitější je výsledek. Když se v plánování daří, máte poměrně přesný přehled o vývoji množství práce během roku napříč týmy, jejího nedostatku či přebytku, při obchodní nabídce dokážete na základě kvalitní kalkulace nabídnout vhodný harmonogram na dobu, kdy budou kapacity dostupné, a projekt se dodává včas. Kapacitní plán hlídá kolizi zdrojů napříč projekty a míru jejich vytíženosti, pomáhá zajistit správné lidi na správných projektech a řešit nenadálé problémy například s dlouhodobou nemocenskou či náhlým odchodem zaměstnance. Dokáže odhalit neefektivnost práce či přílišné množství organizačních činností, z čehož mohou manažeři vycházet a například naplánovat doplňující školení nebo zjednodušit operativu.

Při plánování zdrojů lze využít různé podpůrné nástroje jako Project server, MS Excel, Kanbanový přístup, programy pro zadávání úkolů a evidenci práce, ať už vlastní výroby či třetích stran, ale také specializované lidské zdroje, jako je například specifická role resource coordinátora ve společnosti UNICORN. Má za úkol starat se o plnění a udržování kapacitního plánu, vyhodnocuje, jak se vyvíjí plán vůči projektům, ale také pečuje o zaměstnance, pomáhá při výběrových řízení a zajišťuje, aby na projektu pracoval ten nejvhodnější zaměstnanec.

Ačkoliv přístupy či metody se mohou napříč různými firmami s různými potřebami a velikostí lišit, všichni účastníci se shodli, že kvalita kapacitního plánování jde ruku v ruce s pečlivě připravenou PBS, co nejpřesnější kalkulací a především stojí na lidech a na dobré komunikaci

Pokud vás téma kapacitního plánování zaujalo, případně hledáte odpovědí na další otázky kolem řízení projektů, řízení projektových kanceláří nebo řízení lidí v týmech obecně, pak si naplánujte svou volnou kapacitu na 20. – 21. září a registrujte se na 9. ročník Konference projektového řízení s podtitulem „Ne(buďte) měkcí“  – jednu z největších konferencí týkající se projektového řízení v České republice. Těšit se můžete na setkání s Martinem Klusoněm, Jankou Chudlíkovou, Keithem Richardsem a dalšími. Přihlášky a další podrobnosti najdete na www.pmkonference.cz nebo sledujte facebookové stránky https://www.facebook.com/PMkonference/.

Zveřejněno: 20. 6. 2017    Rubriky: Různé