Kam jde pozornost, tam jde energie

Hněv začíná malinkým neklidem. Je nám teplo, větší teplo a pak jsme celí rudí, tepe nám krev v žilách, mácháme rukama, až se vůbec neovládáme. Ano, i do takového stavu jsme se pokusili dostat během úterního networkingu, který se konal 25. dubna na Praze 5. Zúčastnilo se ho 28 členů komory i zástupců spřátelených společností.

Hankou Havlovou, zkušenou lektorkou, jsme se snažili pomocí jednoduchých cvičení zklidnit a zkrotit naše emoce. Povídali jsme si o emoční inteligenci a o tom, jak být šťastní.

Kam jde pozornost, tam jde energie. Je základní princip, který se nesl celým networkingem.

Každý z nás většinou dělí emoce na špatné a dobré. Ty špatné, negativní, emoce jsme se naučili už v dětství potlačit. V emoční inteligenci se ale dobré a špatné emoce od sebe nerozlišují. Emoce jako takové nás nabíjí energií, zrychlí se nám tep a tělo má velkou teplotu. Když jsme naštvaní, tak se nám krev nalije do rukou a nohou a jsme energie úplně plní. Co s takovými přebytkem energie můžeme dělat? Buď energii vytlačíme ven anebo ji spolkneme, potlačíme a pak se jednou stane, že bouchneme.

TIP: Emoční inteligence nám nabízí ještě třetí možnost hluboce se nadechnout a rozplynout energii v sobě až do konečků prstů.
A pro všechny, co se nemohli networkingu účastnit a procvičovat techniky na vlastní kůži, tu máme jednu jednodušší variantu jak se zklidnit.

TIP: Když vás někdo rozčílí, zaměřte se na 3 sekundy na jednu věc, na jedno místo. Nikdo si toho nevšimne, ale vy se zklidníte.

Prověřujte, zkoušejte a uvidíte, že se všechny vaše vztahy posunou zase o kousek dál.

RADA na konec: Když má někdo tzv. emoční únos (je rozčílený a nereaguje na vaše odpovědi), tak mu dejte 30 minut a pak s ním začněte znovu něco řešit. Hlavně mu neříkejte, ať se uklidní – protože v tu chvíli v  tzv. neocortexu (rozumném/přemýšlivém mozku) nikdo nebydlí :-).

Zveřejněno: 29. 4. 2017    Rubriky: Networking