Networking jako „Burza zkušeností, nápadů, materiálů, zdrojů z oblasti Stakeholder managementu“

Další ze série networkingů pořádaných Komorou PM se uskutečnil 24. listopadu 2014 v prostorách firmy Atos. Networking vedli Martin Klusoň (lektor a konzultant) a Petr Lev (konzultant) ze společnosti Symphera. Věříme, že si účastníci ze setkání odnesli praktické rady a tipy, nové zkušenosti a snad i dobrý pocit z živých diskusí.

Networking, kam dorazilo zhruba 30 účastníků, byl veden netradičně workshopovou formou a jeho hlavním tématem bylo řízení stakeholderů a předávání si zkušeností s touto oblastí napříč obory a firmami. Na začátku proběhlo představení používaných metod jednotlivými účastníky a ukázalo se, že je řízení stakeholderů mezi projektovými manažery chápano spíše jako určitý myšlenkový pochod nežli používání tvrdých metodických pokynů či složitých softwarových nástrojů. Mezi nejoblíbenější a v podstatě i nejužitečnější nástroje patří tužka a papír, případně základní balíček MS Office.

DSC_0187

V další části hovořil Martin Klusoň o tom, jak je chápáno řízení stakeholderů ve společnosti Symphera a ve svém krátkém vystoupení se zaměřil především na metodu Power-Intersted Grid a způsob, jak pomocí něj lze definovat komunikační strategii a komunikační plán, a to nejen na projektu.

DSC_0185

Po krátkém zopakování teorie se pokračovalo praktickou částí, kdy si účastníci vyzkoušeli v týmech vytvořit komunikační strategii a komunikační plán pro jeden z klíčových projektů Komory, Konferenci PM. Zde se ukázalo, jak obtížný a ošemetný obor ve skutečnosti může řízení stakeholderů být. Zaznělo mnoho zajímavých nápadů a k nim byla často vedená bouřlivá diskuze především o tom, kde je hranice mezi řízením stakeholderů a řízením úkolů, o tom zda se vyplatí věnovat se aktivně všem stakeholderům nebo pouze některým, kdo je odpovědný za komunikaci na různých úrovních projekt a mnoho dalšího. Tyto diskuze, do kterých se zapojila značná část účastníků, dodaly celému networkingu velice dynamickou atmosféru, která způsobila, že přesun na neformální část networkingu, která probíhala v blízké Potrefené Huse, proběhl pouze těsně, před vypršením rezervace. V huse poté již neformální diskuze pokračovala po několik dalších hodin.

Děkujeme všem účastníkům a ti, co tentokrát nemohli, si určitě nenechají příští networking ujít.

DSC_0190

Zveřejněno: 1. 12. 2014    Rubriky: Networking