Konference PMcon má za sebou úspěšnou premiéru

V úterý 3. června 2014 proběhl na půdě České zemědělské univerzity v Praze první ročník konference PMcon s podtitulem „Úspěšný start do světa projektového řízení“. Tato akce, pořádaná primárně nadšenci z řad studentů, přilákala při své premiéře přes 150 účastníků a již teď je jisté, že první ročník nebude posledním.

PMcon je akcí, která je programem i formou připravována na míru lidem, kteří se chtějí profesionálně rozvíjet v oboru projektového řízení – především studentům, juniorním „projekťákům“ a všem dalším, kteří ve své praxi či podnikání s řízením projektů začínají. Jako odborný partner akci podpořila také Komora Projektových Manažerů.  Cílem konference bylo zprostředkovat jejím účastníkům ucelený pohled na jednotlivé fáze projektového řízení, upozornit na nejdůležitější aspekty vedoucí k úspěšnému dosahování projektových cílů, poskytnout přehled o možnostech dalšího rozvoje v této oblasti a poskytnout prostor pro získávání zajímavých kontaktů.

 Během celodenního programu vystoupilo se svým příspěvkem hned 13 řečníků, kteří v rámci svých prezentací postupně pokryli celý životní cyklus projektu od počátečních a plánovacích fází, přes rozvoj a řízení týmu, rizik, kvality, až k ukončení projektu. Na své si tak přišli jak úplní nováčci, kteří se seznámili se základními teoretickými koncepty, tak juniorní projektoví pracovníci, kteří měli příležitost si poslechnout mnohé poznatky z praxe. Jako jeden z přednášejících se s prezentací na téma „Jak vytvořit smysluplný a použitelný plán projektu“ představil také Oliver Čapčík, Projekt Management Consultant ve společnosti Symphera, člen KPM.

 6G4A4824  6G4A4847

V průběhu konference se účastníci mohli rovněž zapojit do praktického workshopu pořádaného generálním partnerem akce – společností ICZ, který potrápil mozkové buňky i těm nejzkušenějším. Na hlavní program pak navázal večerní neformální networking, během kterého bylo možné změřit síly v beerpongovém turnaji, poslechnout si živé vystoupení kapely Electroshock, ale hlavně seznámit se s dalšími současnými i aspirujícími „projekťáky“.

Akce byla pořádána členy Studentského klubu projektového řízení ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou ČZU. Více informací o konferenci lze nalézt na webu www.pmcon.cz.

 

 

Zveřejněno: 10. 6. 2014    Rubriky: Konference