Projektový čaj o páté

Prvním projektovým čajem v roce 2015 Vás provede Václav Oškrdal. Tématem bude Earned [Value / Schedule] Management pro mírně pokročilé.

Earned Value Management (EVM) patří mezi nejčastěji popisované, doporučované, ale také diskutované techniky pro podporu řízení projektů. Mezi praxí protřelými projektovými manažery se však velké oblibě netěší – určitě především kvůli své zdánlivé složitosti (hlavně různých vzorečků a výpočtů) i známým omezením (např. nízké podpoře řízení kvality, závislosti na detailnosti plánu, obtížné dostupnosti vstupních dat, náročnosti zpracování a zavádějící interpretaci časových ukazatelů).

Stojí tedy za to vůbec EVM znát a snažit se jí pro sledování prací, reporting či forecasting využít? A to nejen její základy, ale i modernější nadstavby (zejména Earned Schedule Management) a praktické úpravy, které většinu výtek vůči EVM solidně řeší? Během tohoto čaje o páté se na EVM i její rozšíření podíváme detailněji, abychom si na základě teoretických poznatků i praktických příkladů dokázali každý za sebe na tyto otázky odpovědět.

Václav je projektovým manažerem s více než desetiletou praxí. Svou profesní dráhu začínal jako analytik, pracoval na pozici teamleadera konzultantů i vedoucího oddělení softwarového vývoje. V roli vedoucího projektu zodpovídal za vývoj ICT řešení na zakázku, dodávku customizovaných softwarových balíků a poskytování konzultačních služeb s vysokou přidanou hodnotou pro přední české i nadnárodní společnosti (ČEZ, Airbus Deutschland, ČD-Telematika, Správa informačních technologií města Plzně). Aktuálně pracuje jako IT projektový manažer v Československé obchodní bance.

Jestli máte zájem zúčastnit se, přihlaste se na na email: pj@pmconsulting.cz . Zbývá posledních několik volných míst. Vstup je zdarma. Více informací…

Termín: 28.1.2015, 17.00 – 19.00

Místo konání: Sokolovská č.p.178/č.o.247 , Praha 8

 

Zveřejněno: 28. 1. 2015    Rubriky: