Agile beyond IT / Business agilita

Agilní řízení se v posledních několika letech dostalo z alternativního „punkového“ proudu do mainstreamu a téměř žádná organizace se tomuto trendu již nedokáže vyhnout. I ty nejkonzervativnější korporace alespoň lokálně zkoušejí pilotovat vývoj ve Scrumu na několika týmech. Ti odvážnější a zejména pak firmy v silném konkurenčním prostředí, pod tlakem na masivní digitalizaci businessu, provádějí komplexní agilní transformace a škálují produktový vývoj pomocí různých frameworků.

 

Všechny tyto aktivity mají často jedno společné: transformuje se IT (panuje přesvědčení, že Agile a Scrum to je přece „IT stuff“…), business vytvoří roli Product Ownera, ale dále zůstává nezměnen a agilní přístup se „roubuje“ do stávající rigidní organizace obsahující hierarchické řízení, maticové struktury, funkčí sila a další prvky managementu 19. a 20. století. Opravdová agilita, tedy aplikace agilních principů nejen pro vývoj software, ale pro boj s organizační komplexitou však jde za hranice IT a pro dosažení všech benefitů, které může změna přinést, je potřeba přistoupit k zásadní změně firemní kultury, nastavení procesů a organizační struktury.

 

Businessová a organizační agilita je tématem nejen nadcházející dekády, ale také naší další akce, která se koná ve středu 16.5.2018 v prostorách INSPIRATION Hubu v Holešovicích. Agilitou za hranicemi IT nás provede Ondřej Kavula.

Registrovat na akci se můžete – zde – https://www.pmi.cz/component/jem/event/188-agile-beoynd-it-business-agilita

Zveřejněno: 16. 5. 2018    Rubriky: