Crucial Conversations aneb Klíčové rozhovory v práci a v životě aneb Mozek – zlý pán, dobrý sluha: v praxi

images

Určitě jste se někdy dostali do situace, která nebyla jednoduchá k řešení. Do rozhovoru, kterému byste se nejraději vyhnuli, ale nemohli jste, a to jak s nadřízenými, podřízenými nebo např. životními partnery. Jak takovéto situace zvládat představil v podvečer 7. 11. ostřílený projektový manažer Milan Schwarzkopf, a započal tak další z řady networkingových setkání členů KPM.

Během devadesátiminutové prezentace, která byla často střídána diskuzí a různými příklady (např. ona chce dítě a on ne – jak se domluvit na společném zájmu), byla představena sedmi bodová metoda s názvem Crucial Conversations aneb Klíčové rozhovory v práci a v životě aneb Mozek – zlý pán, dobrý sluha.

Celou metodu, a hlavně jak se nenechat ovlivnit při řešení náročných a vypjatých situací plazím mozkem, si můžete přečíst v knize „Crucial Conversations: Tools for talking when stakes are high“. Kniha vyšla i v českém jazyce s názvem „Jak mluvit, když o něco jde“.  Za celou metodou stojí VitalSmartsCompany,  více na: www.vitalsmarts.com.

Milan dodal na závěr: „Používám metodu Crucial Conversations už dlouho a jsem s ní velmi úspěšný. Již nějakou dobu jsem ani v práci, ani doma nezažil velkou a nepříjemnou hádku.“

Z toho plyne: „Řiďte se hlavními body metody (1. Sledujte váš skutečný cíl, 2. Hledejte společný zájem, 3. Vytvářejte bezpečné prostředí, 4. Poznejte svůj příběh, 5. Popište svou cestu, 6. Prozkoumejte cestu klienta, 7. Jděte do akce!) a zvládnete každý, dokonce i nečekaný konflikt.“

Setkání jsme z Prahy zprostředkovali i kolegům z Ostravy.

Příští networking je připraven na téma Best Practice při řízení projektů a bude ve Zlíně už 21. 11. 2016. Bližší informace zde.

Zveřejněno: 13. 11. 2016    Rubriky: Networking